Arctic SnowHotel

Finsko - Laponsko

Líbí se vám? Napište nám!
Arctic SnowHotel - spánek na ledovém lůžku. Přitom na teplé, sobí kožešině a s polární září nad hlavou! To je zážitek, který se nikdy neomrzí!

Informace o hotelu

Vzhledem k nízké teplotě v pokojích se tato atrakce doporučuje jako jednorázový nápad, to jest přespání na jednu noc. Konkrétně osobám nad 5 let věku. Hotel je otevřený od konce prosince do konce března v dané sezoně.

Umístění

Hotel se nachází na polárním kruhu v Laponsku, 26 km od centra města Rovaniemi a 35 km z letiště - ve vesnici Sinettä.

Ubytování

Hotel má kapacitu 70 hostů, ubytovat se je možné ve 30 pokojích různých velikostí od dvoulůžkových přes třílůžkové pokoje až po větší rodinné pokoje. Rozměry pokojů jsou od 9 do 15m². K dispozici jsou také apartmány o velikosti 28m². Lůžka jsou vytesaná z ledu a z pochopitelných důvodů není možné do pokoje přidat přistýlku. Na postelích se nacházejí klasické matrace. Zdi a nábytek jsou zdobené ledovými reliéfy a osvícené barevnými světelnými efekty. Pozor, teplota v pokoji nepřesáhne 5 stupňů Celsia, ovšem spaní v nočních vacích určených do extrémních teplotních podmínek (plus úžasné sobí kožešiny) vás udrží v teple a pohodlí po celou noc. Pokoje nemají vlastí sociální zařízení, k dispozici jsou ve společných prostorách hotelu. 

Inspirace

První takový hotel byl otevřený v roce 2008 a od té doby se každoročně buduje nový a nový. Třicet pokojů, restaurace, bar a dokonce ledová kaple patří k místnostem, které je možné v hotelu navštívit. Interiér si drží stálou teplotu: od 0 do 5 stupňů Celsia. A to o tehdy, pokud je venku teplota daleko nižší. V hotelu je možné si za poplatek pronajmout kompletní teplé oblečení. Před vlastním ubytováním je každému z hostů poskytnuta odborná instruktáž a prohlídka prostorů hotelu. V případě vysokého nepohodlí v ledových místnostech je v rámci hotelu k dispozici pro dospání i místnost s klasickou pokojovou teplotou. Snídaně je v ceně. V rámci hotelové služby vás ráno personál vzbudí s nabídkou horkého nápoje servírovaného přímo na pokoj a po snídaně vás odmění certifikátem odvahy. Hosté si mohou zdarma vypůjčit sněžnice i saně, můžou si zajít do finské sauny nebo jacuzzi. 

Umístění hotelu

Hotel se nachází na polárním kruhu v Laponsku, 26 km od centra města Rovaniemi a 35 km z letiště - ve vesnici Sinettä.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím