Ayana Komodo

*****

Indonésie

Líbí se vám? Napište nám!
Přepychový resort v nedotčené přírodě na tropickém ostrově. AYANA Komodo vás přenese z obyčejného světa do světa zázraků na počkání.

Informace o hotelu

O všechno je tu postaráno: komfortní ubytování, skvělé jídlo i bohatý program. Každý den může být jiný, plně přizpůsobený tomu, na co máte zrovna chuť. Laskavá pohostinnost personálu vás ukolébá do rytmu rozjímání, vaše každodenní povinnosti budou najednou v mlze a daleko.

Umístění

 Pětihvězdičkový resort, jediný v této lokalitě, se nachází na pláži Waecicu na ostrově Flores, nedaleko od národního parku Komodo. Resort je situovaný ve vesnici Labuan Bajo přímo na pláži, abyste si vždycky a odevšad mohli užívat perfektní výhled na třpytící se hladinu oceánu. Přímý let z Bali do Labuan Bajo trvá méně než hodinu, z Jakarty dvě hodiny. Následný transfer do hotelu je pak otázkou zhruba deseti minut. Další nejbližší pláže jsou Kukusan a Wae Rana.

Ubytování

Desetipatrový hotel ve tvaru písmena C ční jako vyhlídková věž nad zálivem a poskytuje ty nejkrásnější výhledy na oceán a nedaleké ostrovy. Pokoje a apartmány se nabízejí v šesti různých kategoriích podle rozlohy a zařízení. Všechny pokoje mají francouzská okna a balkon. Chcete si prohlédnout a vyfotit celý areál z moře? Žádný problém. Skvělou pozici pro panoramatické focení nabízí dřevěná stezka nad mořem, která vede přímo do Naga baru s lehátky a slunečníky na barové terase.

Inspirace

Díky své výhodné pozici je tento resort perfektním výchozím bodem pro různé exkurze a výlety. Pro pořádání výletů má hotel k dispozici pět lodí. K největším lákadlům patří například Růžová pláž na jihu vulkanického ostrova Komodo. Žijí zde největší ještěři na planetě – varani komodští. Proto se ostrovu říká také ostrov draků. Barevná kombinace růžové písečné pláže v kontrastu s tyrkysově modrou hladinou oceánu je úchvatná. Nádherné panorama kopcovité krajiny rostoucí z moře se vám otevře při výletu na Padar, nejkrásnější ostrov národního parku Komodo. Během nenáročného výstupu na vrchol ostrova se budete cítit, jakoby jste se ocitli v pravěku. Unikátní je také výlet a koupání v krápníkové jeskyni Rangko. Líbí se vám pozorovat život v divočině? K oblíbeným exkurzím patří výlet za netopýry, delfíny a varany. A samozřejmě také pod hladinu oceánu. Oblast kolem ostrova se pyšní velkou biodiverzitou, objevovat podmořský život můžete se šnorchlovacím vybavením nebo jako potápěči. Hosté si mohou užívat odpočinku nejen na pláži a v okolní přírodě, ale taky v srdci resortu. Spa centrum nabízí tradiční indonéské procedury v nejvyšší úrovni. Resort má svůj vlastní program pro ochranu a výsadbu korálů. Zahrnuje vzdělávací programy pro zájemce každého věku i šnorchlovací stezku s průvodcem. V resortu najdete šest restaurací a barů, neodolatelný je především střešní bar a bar u bazénu.

Umístění hotelu

Pětihvězdičkový resort, jediný v této lokalitě, se nachází na pláži Waecicu na ostrově Flores, nedaleko od národního parku Komodo. Resort je situovaný ve vesnici Labuan Bajo přímo na pláži, abyste si vždycky a odevšad mohli užívat perfektní výhled na třpytící se hladinu oceánu. Přímý let z Bali do Labuan Bajo trvá méně než hodinu, z Jakarty dvě hodiny. Následný transfer do hotelu je pak otázkou zhruba deseti minut. Další nejbližší pláže jsou Kukusan a Wae Rana.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím