Barma

Dovolená v Barmě

Líbí se vám? Napište nám!
Barma neboli Myanmar. Země, pro Evropana tajuplná, exotická a plná příležitostí. 

Informace o Barmě

Základní informace

Zatímco administrativním centrem země je město Naypyitaw, vstupní bránou je město Yangon, plné parků tropických dřevin a nádherných jezer. Hlavními turistickými lákadly jsou města Pagan se svými archeologickými nalezišti a budhistickými chrámy, obrovské jezero Inle, které se nachází v srdci Šanského státu, město Mandalay s kulturním dědictvím dynastie Konbaung či Šweitigoumská pagoda (známá též jako Zlatá pagoda) na kopci Singuttara u Královského jezera v Rangúnu. Nejkrásnější pláž se jmenuje Ngapali, měří tři kilometry a je lemovaná kokosovými palmami. Až se budete po okolí řeky Ayeyarwady rozhlížet z paluby starého parníku nebo luxusní jachty, až se budete vyhřívat na sluníčku na některé z pláží Bengálského zálivu, až se budete borovicovými lesy blížit k některé z vesniček roztroušených po vrcholcích hor a sotva přitom všem potkáte skupiny turistů, vzpomenete si na naše slova. Potkávat zato budete hojně místních lidí. Dobře naladěni, okouzlující, zvědaví, taktní a nadšení. Nebraňte se společnému focení a seznámení u čaje, budete mile překvapeni. Díky etnické různorodosti barmského obyvatelstva si vůbec budete připadat jako byste listovali živým vydáním časopisu National Geographic.

Kdy cestovat do Barmy

Nejlepším obdobím je zimní sezona, která trvá od listopadu do února. Za zvážení ovšem stojí i období dešťů, zvlášť když se chystáte na do destinací kolem Mandalaye a Paganu. V březnu až květnu se teploty v oblasti pohybují kolem 40°C, v tomto období si pobyt užijete maximálně na pláži u vody.

Cestovní formality

Ke vstupu do země budete potřebovat pas s minimální platností tři měsíce. O víza lze zažádat online, turistické vizum platí 28 dní.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím