Bolívie je nejen zemí nevšedních přírodních krás, ale také tradičního folklóru této oblasti světa, a to  díky potomkům původního indiánského obyvatelstva, které stále udržují své starodávné tradice...

Základní informace

"Tibet Ameriky"

Bolívie je nejvýše položená a nejizolovanější země amerického kontinentu. Území dnešní Bolívie bylo ve 30. letech 16. století dobyto Španěly. Více než 50% obyvatelstva je indiánského původu a stále udržují starodávné tradice. Území zasahuje do několika klimatických pásem od zasněžených hor a solných pouští s lagunami a gejzíry po savany a tropickou džungli. Bolívie je nejen zemí nevšedních přírodních krás, ale také tradičního folklóru.

Kdy cestovat do Bolívie?

Podnebí Bolívie má různý charakter, záleží na nadmořské výšce a topografii. Obecně je však chladnější než mnoho turistů očekává. Narazíte zde na klima tropických deštných oblastí ale i na arktické mrazy. Letní deštivé období trvá od listopadu do března a zimní období sucha od dubna do října. Vzhledem k rozlehlosti země Vám spolu s Vaší vybranou trasou doporučíme optimální čas pro cestování.

Vstupní formality

Při cestování do Bolívie Vám postačí platný cestovní pas, pokud cesta nebude trvat déle než 90 dní. Velmi výrazně se doporučuje očkování proti žluté zimnici a hepatitidě typu A, od věci není ani očkování proti břišnímu tyfu.


 

 

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím