BRÁNY CESTOVNÍHO RUCHU SE OTEVÍRAJÍ...

Jak pravil římský básník a filozof Seneca: ,,Cestování a změna místa dodávají mysli novou sílu“. A jelikož nám karanténa a restrikce uštědřily pěkné rány, nyní je na čase se otřepat, nabrat nové síly a jít dál! A protože jsme nakousli téma cestování, rádi bychom vám nabídli první destinace, které se statečně popraly se světovou pandemií a pomalu se nám otevírají.

 

·         Nejdříve se podívejme k našim sousedům. Do Rakouska a Německa by mělo být umožněno cestovat již od 15.června.  Ti, kteří se letos rozhodnou odjet na dovolenou vlastním autem, již nyní mohou vyrazit do Chorvatska. Cestu na Slovensko bychom si mohli naplánovat již na konci června a dále se přidá Maďarsko a Slovinsko.

·         Ostrovy v Indickém oceánu – naše nejprodávanější a nejoblíbenější exotické destinace, které pandemie téměř nezasáhla. Ostrovy jako Seychelly, Mauritius, Reunion, Maledivy a Srí Lanka dokázaly rychle zareagovat a včas přijmout restrikce. Aktuálně není žádná nákaza na Seychellách ani Mauriciu a tento trend si oba ostrovy udržují již několik týdnů. Měly by se otevřít v druhé polovině června. Ovšem plně se začne létat až od 1. července. Dle posledních informací Srí Lanka se otevře turistům od 1.srpna!

·         Sardínie - byť spadá pod Itálii, s nákazou si ostrov poradil skvěle a již 3 týdny zde není potvrzená žádná nákaza!! Hranice budou otevřené od začátku června, od druhé poloviny června je již možné na Sardínii doletět na přímo a konečně hotely se otevřou k 1. červenci.

·         Řecko - od poloviny června se otevřou již hotely a od 1. července pak letiště pro mezinárodní cesty do Řecka a na ostrovy. 

•        Portugalsko – je již turistům otevřené a lze se zde dostat s jedním přestupem. Přímé spoje budou do Lisabonu obnoveny od 1. srpna.  Po příletu NENÍ POVINNÁ KARANTÉNA (pouze zdravotní opatření vydaná vládou).  Portugalské ostrovy Madeira a Azory) obnoví své přímé lety od poloviny července (Madeira) a od 1. srpna bude možné již cestovat na Azory přes Lisabon. Zatím je potřeba po příletu na ostrovy vyplnit formulář a přiletět s negativním testem (ne starším než 72 hodin) nebo absolvovat ZDARMA TEST NA LETIŠTI!

Budeme Vám podávat relevantní a ověřené informace, dění z celého světa pravidelně sledujeme, informujeme se od lokálních partnerů a dodavatelů. Prověřujeme situaci nejen v destinaci, ale také v letectví. Pravidelně zde budeme přidávat destinace, které se otevírají, proto nezapomeňte sekci tipy a triky sledovat!

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím