Chile

Dovolená v Chile

Líbí se vám? Napište nám!
Poznejte Chile! Zvučná jména přírodních i kulturních památek, jako je Ohňová země, nehostinná poušť Atacama, nespoutaná Patagonie či pulzující hlavní město Santiago de Chile Vás pohltí! 

Základní informace

Vítejte v Chile!

Chile je přímořský stát ležící v jihozápadní části Jižní Ameriky. Je jedním z nejvyspělejších států Jižní Ameriky a táhne se, se svými 4 000 km, přes polovinu kontinentu. Povrch Chile je velmi rozmanitý. Pohoří Andy tvoří téměř celou hranici s Argentinou. Na severu země je jedno z nejsušších a nejúrodnějších míst, poušť Atacama. Na jihu spadá část země do oblasti Patagonie a je tvořena ostrůvky, fjordy a průlivy. Žijí zde lamy, plameňáci, pumy, tučňáci a lachtani. 

K nejvyhledávanějším místům Chile patří Ohňová země, poušť Atacama, Patagonie, hlavní město Santiago de Chile, město Puntas Areas a Národní park Torres del Paine. Návštěvu Chile je možno kombinovat s cestou na Velikonoční ostrov (spadá pod Chile), jedno z nejodlehlejších a nejzáhadnějších míst naší planety s pověstnými monolitickými sochami staré polynéské civilizace.

Kdy cestovat do Chile?

Sever země je suchý a tropický, nacházejí se zde pouště. Nejteplejší měsíc je únor 22°C a nejchladněji je v srpnu 16°C. Na jihu je podnebí subtropické s vydatnými srážkami. Léto v Chile začíná v prosinci a končí v březnu. Zima je zde od června do srpna. Vzhledem k rozlehlosti země Vám spolu s Vaší vybranou trasou doporučíme optimální čas pro cestování.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný pas, turistické vízum není potřeba pro vstup do 90 dnů. Každý cizinec musí při vstupu na území Chilské republiky vyplnit imigrační kartu, její první část je mu imigračními úřady odebrána při vstupu a druhou část (kopii) je návštěvník povinen odevzdat při opuštění chilského území.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím