Čína

Dovolená v Číně

Líbí se vám? Napište nám!
Snad žádná jiná země na světě nemá tolik tváří jako Čína - nejstarší stát na naší planetě, který je kulturní a politickou jednotkou bez přerušení již od druhého tisíciletí př.n.l...

Základní informace

Země mnoha tváří

Země, která svou kulturou s nádechem křehkosti a tajemnosti okouzluje a inspiruje ostatní svět již více jak 3000 let a je rozlohou třetím největším státem světa s více než jednou miliardou obyvatel. Hlavní město Čínské lidové republiky Peking Vás překvapí svou bohatou historií i pulsujícím ruchem velkoměsta. Náměstí Thien-an-men, Zakázané Město a Letní Palác Vám připraví nezapomenutelné zážitky. Projdete se po Velké Čínské zdi, jedné ze dvou staveb, viditelných z vesmíru. Ochutnáte tradiční čínskou kuchyni a načerpáte inspiraci ze zdejší tajemné kultury. Symbolem Číny a zároveň i symbolem jakéhokoliv vymírajícího druhu zvířat, se staly pandy velké, které budete mít možnost prohlédnout si v pekingské zoo. Světovou proslulost získaly čínské zahrady, zaměřené nikoliv na blyštivou reprezentaci, ale na krásu krajiny v její samotné podstatě.

Kdy cestovat do Číny?

V severní Číně je podnebí chladné, deštivé a suché. Průměrné teploty se pohybují v zimě okolo – 8°C a v létě okolo 23°C. Na jihu je klima tropické, teploty zde dosahují v létě 31°C, v zimě 17°C. Nejlepší období na cestování je jaro a podzim. 

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas a vízum, jehož žádost se podává na Velvyslanectví ČLR v Praze. Doporučuje se očkování hlavně proti žluté zimnici a hepatitidě A, popřípadě proti břišnímu tyfu a hepatitidě B.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím