Ostrovy, které nesou jméno podle svého objevitele Jamese Cooka, si zamilujete! Na výber máte z nepřeberného množství ostrůvků, z nichž je jeden hezčí než druhý! 

Základní informace

Vítejte na Cookových ostrovech!

Cookovy ostrovy se skládají z 15 ostrovů ležících v Tichém oceánu východně od Francouzské Polynésie. Ostrovy se dělí na jižní a severní skupinu. Ostrovy byly poprvé osídleny v 9. století Polynézany. První Evropané, kteří toto souostroví spatřili, náleželi k objevné výpravě kapitána Jamese Cooka (odtud dnešní název). Ostrovy jsou porostlé hustou vegetací. Rostou zde kokosové palmy a chlebovník.

Kdy cestovat na Cookovy ostrovy?

Podnebí na ostrovech je stálé. Průměrné roční teploty se pohybují v rozmezí od 22°C do 26°C. Nejlepším obdobím pro cestování je duben - říjen, kdy je na ostrově nejméně srážek.

Vstupní formality

Pro vstup do země je potřeba platný cestovní pas. Vízum není potřeba po dobu 31 dní. V případě leteckého spojení přes USA, je nutné americké vízum.

Rarotonga

Nejnavštěvovanějším ostrovem je Rarotonga, kde se nachází hlavní město Avarua. Rarotonga nabízí spoustu sportovních možností včetně výletů do vnitrozemí. Poznáte místní kulturu, vesničky a posvátná místa. Na ostrově to také žije v noci. K poznání nočního života, můžete využít autobus, který vás zaveze k ostrovním barům, kde si užijete zábavu a poté vás bezpečně odveze zpět do hotelu.

Aitu Taki

Nezapomenutelné Aitutaki učarovalo hlavně milovníky podmořského světa. Poznáte místní kulturu, vesničky, můžete se svést na lodi k tyrkysové laguně, potápět se s mořskými živočichy nebo si zarybařit.

Dle Vašeho požadavku Vám nabídneme ideální kombinaci pobytu.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím