Covid free destinace s vůní fish and chips...aneb Gibraltar

Skalnatý vrchol, který je povětšinu času zahalen mraky a který střeží drzé opice. Vítejte v Gibraltaru, v malé strategické anglické enklávě u břehů Atlantiku, kde si můžete dát slavné ,,fish nad chips“ nebo ,,čaj o páté".  

OD KVĚTNA BEZ OMEZENÍ

Díky 100% proočkovanosti se tak stává Gibraltar od 17. května 2021 covid-free destinací, kterou může navštívit úplně každý, jen s platným cestovním pasem a bez požadavku testu!! Vztahuje se na pozemní přechod ze Španělska . Navíc v Gibraltaru nebudou platit téměř žádná omezení. Restaurace a bary budou otevřené až do pozdních hodin(do 2h ráno), roušky budou povinné jen v obchodech a restauracích (zaměstnanci) a  nebude platit zákaz vycházení či shromažďování.

OPIČÍ GANGY A SLAVNÁ KŘIŽOVATKA NA RANVEJI

Dle staré legendy musí Velká Británie navrátit Gibraltar Španělsku poté, co zemře poslední opice na skále. Proto se místní obyvatelé o opičáky, přesněji řečeno Makaky bezocasé, starají jako v bavlnce a aktuálně jich tu žije kolem stovky. Fungují tak trochu jako opičí mafie s hlavním vůdcem smečky.

Jak si žijí opičáci na gibraltarské skále, se můžete podívat pod tímto odkazem.

Vzhledem k faktu, že je Gibraltar tak malý, musí se automobily i dopravní letadla podělit  o jedinou dráhu. Před přistáním či před odletem je dráha uzavřena závorou a pěší i auta musí počkat, než se letadlo odlepí z ranveje.  Posléze se závora zvedne a automobily i pěší mohou pokračovat na druhý konec dráhy. 

Gibraltar je ideální kombinovat s dovolenou v Andalusii, do Malagy létají napřímo Smart Wings či Ryan Air. Vstup do Španělska je umožněn s negativním PCR testem, ne starším více než 72h a čestným prohlášením. 

 

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím