DALŠÍ DESTINACE SE NÁM OTEVÍRAJÍ..

Jak již jistě víte, od 1.6. byl vládou České republiky schválen tzv. semafor, dělící jednotlivé země Evropské unie a dalších států schengenského prostoru do tří kategorií. Země jsou tak aktuálně rozděleny na zelenou, oranžovou a červenou barvu,dle rizika nákazy.

zelená barva = nízké  riziko, lze od 15.6.  cestovat bez udání důvodu, tedy i na dovolenou, a to bez nutnosti karantény nebo předložení negativního testu.

oranžová barvastřední riziko, budou platit stejná pravidla jako pro cestování do států s nízkým rizikem, tedy cestování bez omezení; pro cizince bude při cestování do ČR platit povinnost předložit negativní test nebo nastoupit do karantény.

červená barva vysoké riziko , bude platit povinnost předložit negativní test nebo nastoupit karanténu při návratu do ČR jak pro české občany, tak pro cizince.

 

Pojďme se podívat na další evropské země, které se nám otevírají.....

Švýcarsko –země čokolády, majestátních hor a nejpřesnější železniční sítě. Hranice pro turisty z ČR se otevřou k 15.6.2020.  Není vyžadována karanténa nebo negativní test po příjezdu, ani při návratu zpět do ČR. Obnovení  letecké, železniční i autobusové dopravy je plánováno na červenec. Švýcarsko se zaregistrovalo do certifikace ,,Clean & Safe", což znamená pro vybrané hotely, restaurace, veřejné dopravce a lanovky, že jsou z hlediska hygieny naprosto nezávadná. Aktuálně je zde aktivních již 900 organizací.

Malta – malý, ovšem velmi bohatý ostrov, co se historie, přírodních krás či gastronomie týče. S pandemií se vyrovnal skvěle, na ostrově bylo potvrzeno něco málo přes 600 případů. Od 1. července bude možné cestovat na Maltu bez omezení-tedy bez karantény či testu ať už po příletu, tak při návratu do Čech. Air Malta začne létat na přímo od 4.7.

Kypr – další ze středomořských ostrovů, který se s pandemií ,,popral" na jedničku. K dnešnímu dni je umožněn vstup na Kypr, s tím, že přímé letecké spojení z  Čech se obnoví k 1. červenci. Po příletu je však nutné se prokázat  testem.

Island – země ledovců, sopek a vodopádů se otevře turistům od 15.června. Bude ovšem zavedené povinné testování na letišti.

Gruzie -  horská a vinařská země se díky velmi dobrému vývoji pandemie otevře turistům od 1.července.

Aktuální vývoj situace vám rádi prověříme od místních zdrojů. Více informací najdete na odkazu ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html#I

 

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím