Ekvádor - Galapágy

Dovolená v Ekvádoru, na Galapágách

Líbí se vám? Napište nám!
Ekvádor spolu s jeho perlou - souostrovím Galápágy jsou zemí, kterou byste rozhodně měli navštívit! Už Charles Darwin zde obdivoval unikátní a nenarušené bohatství místní fauny i flory... Objevte ji také!

Základní informace

Země s rozmanitou biodiverzitou

Ekvádor je druhým nejmenším státem Jižní Ameriky. Leží na rovníku a jeho pobřeží je omýváno Tichým oceánem. Příroda Ekvádoru je velmi různorodá. Jsou zde deštné pralesy, savany, nížiny a sopečné vrcholy. Územím státu prochází pohoří Andy s vulkánem Cotopaxi (nejvyšší aktivní sopka na světě).

K místům, které stojí za to navštívit, patří hlavní město Quito s krásným historickým centrem, rovník Mitad del Mundo, vulkán Cotopaxi, Amazonská nížina a Národní park Sangay.

Kdy cestovat do Ekvádoru?

Podnebí se zde dělí na období sucha a období dešťů. Na tropickém pobřeží průměrná teplota dosahuje 26 °C. V hlavním městě Quito je průměrná teplota kolem 15 °C. Na východě jsou teploty mezi 26 – 28 °C. Nejlepší období pro návštěvu květen – říjen. Vzhledem k rozlehlosti země Vám spolu s Vaší vybranou trasou doporučíme optimální čas pro cestování.

Vstupní formality

Pro vstup je potřeba platný cestovní pas. Vízum není třeba, pokud Váš pobyt nepřesáhne 90 dní.

Galapágy

K Ekvádoru patří i souostroví Galapágy, jehož specifické podmínky a izolovanost od okolního světa daly vznik jedinečné flóře a fauně. Nabízíme poznávací okruhy po nejzajímavějších lokalitách země s možností okružní plavby po souostroví Galapágy. Zde můžete navštívit kolonie lvounů, leguány, želvy obrovské a mnoho dalších zajímavých archaických tvorů.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím