Francie

Dovolená ve Francii

Líbí se vám? Napište nám!
Francie přinesla světu nádherné turistické cíle, nepřehlédnutelné monumenty, ikonickou módu, levanduli, šampaňské, vášnivé polibky, nádherné šansony, ale i nouzový signál Mayday, Mayday!

Informace o Francii

Základní popis

Francouzi se vyznačují značně různorodým národnostním původem, který je stejně jako jejich dějiny výsledkem mnoha vlivů. Největší část území Francie se nachází v západní Evropě, ale Francouzská republika je tvořena i tzv. zámořskou Francií. Na severu a západě je krajina rovinatá s mírným vlněním, na zbytku území převážně hornatá. Kromě hlavního města Paříže, v níž žije přes 12 milionů lidí, jsou největšími městy Marseille, Lyon, Toulouse, Nice, Nantes, Štrasburk, Montpellier, Bordeaux, Lille a Rennes.

Inspirace

Strategická pozice v rámci Evropy, nekonečná variace pláží, hor i měst, neodolatelně šarmantní venkov, výborné jídlo a pití, kultura, umění, historie. Ale i nejvíce kruhových objezdů na světě – to je Francie, místo, kam se vyplatí vracet se opakovaně. V každém věku i v každém ročním období v ní najdete jinou inspiraci a zálibu. Paříž vítá lovce památek a také bohémy a intelektuály. Romantické údolí Loiry, které se říká Zahrada Francie, zase zamilované páry na líbánkách. Dechberoucí Mont Saint Michel u pobřeží Normandie vábí snílky a milovníky příběhů a historie. Azurové pobřeží zase stylové dovolenkáře, městečko Giverny obdivovatele Clauda Moneta, Versailes dámy se slabostí pro šarm královské moci, malebné městečko Annecy na úpatí Alp lovce dokonalých fotografií, labužníky podzemní vinné sklepy v Remeši, evropská verze arizonského Grand Canyonu Gorges Du Verdon láká dobrodruhy a sportovce. Co jsme nejmenovali? To objevíte sami!

Kdy cestovat do Francie

Než si naplánujete, kdy jet do Francie, řekněte si nejdřív, proč tam jedete a co tam chcete zažít. Teprve pak vybírejte roční období. Ve Francii jsou klimatické podmínky vzhledem k velké rozloze státu a výškovým rozdílům velmi různorodé. Směrem na jih země je podnebí teplejší a sušší. Podnebí v jednotlivých částech země je nejvíce ovlivněno vzdáleností od Atlantského oceánu. Hlavní sezona je od června do začátku září, kdy je počasí teplé a slunečné. Od poloviny prosince do konce března je Francie oblíbenou lyžařskou destinací.

Oblíbené hotely v Francii

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím