Grand Train Tour of Switzerland

Švýcarsko

Líbí se vám? Napište nám!
Objevujte přírodní i historické památky této okouzlující čtyřjazyčné země! Grand Tour Vás provede těmi nejznámějšími městy a představí Vám dechberoucí přírodní scenérie! 

Informace o zážitku

1.den - Zurich

Individuální cesta do Zurichu. Město Zurich, které se nachází na břehu stejnojmeného jezera, Vám nabízí překrásný výhled na zasněžené vrcholky Alp, i jedinečnou směs nejrůznějších aktivit. Přenocování v Zurichu včetně snídaně.

2.den - Zurich, Interlaken

Dnes Vás čeká cesta známým vlakem GoldenPass z Lucerne (kam se z Zurichu dopravíte vlakem) do města Interlaken - přímo do srdce celého Švýcarska. Tato dvouhodinová cesta Vám představí břehy křišťálově čistých jezer, romantické vodopády a majestátní horský průsmyk Brünig. Město Interlaken je oblíbená destinace, která se nachází mezi jezery Thun a Lake Brienz, a je obklpena třemi horskými obry Eiger, Mönch and Jungfrau. Přenocování ve městě Interlaken včetně snídaně.

3.den - Interlaken, Montreux

Exkurze na Jungfraujoch - nejvyšší železniční stanici v Evropě, která se nachází ve výšce 3454m. Naskytne se Vám pohled na nejdelší alpský ledovec Aletsch, jež je díky své úctyhodné délce 22 km památkou UNESCO. V podvečer se vydáte na cestu vlakem GoldenPass. Podél břehu jezera Thun se dostanete údolí Simmen, poté Vás cesta zavede skrze divokou a romantickou Pays d'Enhaut s malebnými vesniškami Château d'Oex a Montbovon, až do Montreux, překrásného města ležícího na břehu Ženevského jezera. Přenocování v Montreaux včetně snídaně.

4.den - Montreux, Zermatt

Dnes se přesunete z Montreux do města Zermatt. Po zbytek dne můžete obdivovat krásy slavného Matterhornu jeho pozorováním z jedné z místních kaváren, nebo využít příležitost a vydat se na exkurzi na vrchol Gornergrat (exkurze není vedená průvodcem). Přenocování v Zermattu včetně snídaně.

5.den - Zermatt, St. Moritz

V dopoledních hodinách se vydáte světoznámým Glacier Expressem na cestu do města St. Moritz. Vlakem projedete například horským průsmykem Oberlap nebo kolem řeky Rýn. Přenocování v St. Moritz včetně snídaně.

6.den - St. Moritz, Lugano

Dnes si prostřednictím cesty vlakem Bernina Express užijete, co se přírodních scenérií týká, jednu z nejpůsobivějších cest v celém Švýcarsku. Při průjezdu horským průsmykem Bernina minete sněhem pokryté vrcholky hor nebo masivní ledovce, a po překonání viaduktů a tunelů se dostanete do Tirana, kde Bernina Express končí. Přestoupíte zde na autobus Bernina Express, který Vás odveze do města Lugano. Přenocování v Luganu včetně snídaně. 

7.den - Lugano, Lucerne

Gotthard Panorama Expressem se vydáte zpět do centra Švýcarska - do Lucerne. Cestou se Vám naskytnou nezapomenutelné výhledy na místní impozantní přírodu. Z města Bellinzona do Flüelenu budete cestovat v první třídě, kde Vás bude doprovázet průvodce, od kterého se dozvíte zajímavosti o regionu jako takovém, ale i o jeho mytologii a mystice. Ve Flüelenu se nalodíte a poté projedete přes jezero lodí do Lucernu. Přenocování v Lucernu včetně snídaně. 

8.den - návrat

Individuální zpáteční cesta.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím