Grenada

Dovolená v Grenadě

Líbí se vám? Napište nám!
Grenada má turistům mnoho, co nabídnout, v čele s malebným hlavním městem Saint Georges. Na návštěvníky zkrátka ostrov působí jako ráj... 

Základní informace

Země, která má co nabídnout

Grenada je ostrovní stát v Malých Antilách na jižním okraji Návětrných ostrovů nedaleko břehů Venezuely. Povrch tvoří několik hustě zalesněných sopečných vrchů s četnými termálními prameny. Na jižním pobřeží je řada zátok a přírodních přístavů a leží zde i hlavní město Saint Georges. Podnebí je tropické s průměrnou roční teplotou 26°C. Na návštěvníky působí ostrov jako ráj. Grenada má turistům mnoho co nabídnout. Malebné hlavní město Saint Georges ve francouzském a anglickém koloniálním stylu. Kulatá přístavní zátoka s čluny a jachtami, zelená kulisa kopců a pestré květiny v zahradách vytvářejí idylický obraz jako na krásné pohlednici. Strmé ulice, kostelíky na návrších, krámky, barevná tržiště a tři pevnosti dávají městu charakteristický kolorit. Na dohled odtud se táhne Grand Anse Beach, kouzelná tříkilometrová pláž.

Kdy cestovat do Grenady?

Teplota vzduchu se pohybuje mezi 23 - 29º C v období leden – duben a říjen – prosinec, 15 – 21°C v období květen - září. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Ke vstupu do země je potřeba platný pas ještě 6 měsíců. Vízum není potřeba do 90 dnů. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím