Gruzie

Dovolená v Gruzii

Líbí se vám? Napište nám!
Gruzie nebo Sakartvelo, jak ji přezdívají místní, se jak mávnutím čarovného proutku v průběhu jediného desetiletí proměnila z tajemství batůžkařů na miláčka publika. A to jak v létě, tak i v zimě!

Informace o Gruzii

Gruzie jedním slovem? Nepopsatelná! 

Gruzie dnes patří k nejnavštěvovanějším zemím regionu a my vám řekneme proč. Bohaté kulturní dědictví, pohostinní lidé, výborné jídlo, rozmanitá krajina a divoká příroda. To je pět pé vašeho gruzínského dobrodružství.Gruzie se nachází na rozhraní jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie, při východním okraji Černého moře. Co vás čeká? Skvělé víno a výrazná gastronomie, zážitky plné adrenalinu, zelená údolí zdobená vinicemi, Černé moře, prastaré hrady a pevnosti, fantastická horská scéna Velkého Kavkazu, nečekaně dobrá lyžařská střediska a hlavní město Tbilisi, které se v posledních letech připojilo k největším turistickým tahákům z řad evropských měst. Nebo... Spíš lázní! Město Tbilisi bylo vystavěno kolem úžasného přírodního bohatství, konkrétně kolem sirných termálních pramenů. Díky tomu zde naleznete bezpočet veřejných i soukromých lázní a wellness center s komplexní nabídkou léčivých, relaxačních a regeneračních procedur zaměřených především na léčbu pohybového aparátu a dýchacích potíží. 

Kdy cestovat do Gruzie

Podnebí je subtropické, srovnatelné například s Bulharskem. Na cestu do Gruzie si vyhraďte čas ideálně v rozmezí května až srpna. Přivítá vás vlídné a relativně stabilní počasí, které vám umožní poznávat hory a horské vesničky, skalní města, přírodní rezervace, národní parky, přímořská letoviska, města i památky.

Vstupní formality

Pro občany Česka platí bezvízový styk pro pobyt do 90 dnů od prvního vstupu na území Gruzie. Podmínkou vstupu je pouze platný cestovní pas. Podmínky vstupu je lepší si před cestou aktuálně ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.

Oblíbené hotely v Gruzii

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím