Historie, Lidé i Příroda Srí Lanky

Srí Lanka

Líbí se vám? Napište nám!
Poznejte krásy Srí Lanky! Objevte místní přírodu, hory, kulturní památky, tradice a poté si prodlužte pobyt v hotelu na pláži, nebo se přesuňte na oblíbené Maledivy.

Informace o zážitku

1.den – Dambulla

Přílet na letiště v Colombu, po příletu uvítání zástupcem partnerské CK (průvodce a řidič v jedné osobě, možná je i asistence v ČJ). Přejezd do Pinnawaly (cca 2,5 hodiny jízdy) a návštěva místního sloního sirotčince. Transfer do hotelu v Dambulla (cca 4 hodiny jízdy) a návštěva Cave Templ. Check in, večeře. Ubytování na 2-3 noci.

2.den – Sigiriya, Polonnaruwa

Snídaně v hotelu, poté odjezd do původního hl. města (11–13. stol) –Polonnurawa UNESCO – obří sochy Buddhy, fresky, stupy, zbytky paláců – to vše připomíná dávnou slávu tohoto města. Odpoledne transfer ke známé skalní pevnosti Sigiriya Rock UNESCO (5. století), známé také jako „pevnost v oblacích" či „lví skála" podle velké sochy lva, který stával u brány. Na vrcholu najdete základy toho, co kdysi tvořilo palácový komplex, dochovány jsou zde i skvělé fresky postav v životní velikosti. Výstup na vrchol a zpět trvá cca 2 hodiny, v podvečer návrat zpět do hotelu, zde zasloužená večeře a nocleh.

3.den – Kandy, Matale

Po snídani odjezd směr Kandy (cca 3h cesty), po cestě návštěva zahrady s kořením v Matale. Kandy, bývalé hlavní město, sídlo králů, které do rukou Britů padlo v r. 1815, je dnes nejvýraznějším místem vlivu buddhismu na celém ostrově. Večerní procházka městem a návštěva kulturního centra Kandy s představením tradičných kandyjských tanců. Poté check in do hotelu, zde ubytování a večeře.

4.den – Kandy, Nuwara Eliya

Po snidani navštívíte Chrám Nejsvětějšího zubu v Kandy – jednoho z nejposvátnějších míst na Sri Lance. Po té přejezd do oblasti Nuwara Eliya (cca 3h cesty), hornaté oblasti nazývané také Malá Anglie (pozůstatky britského vlivu jsou všudypřítomné). Jedná se o nejchladnější část ostrova, kde se nacházejí údolí, vodopády a čajové plantáže. Check in do hotelu, večeře a přenocování.

5.den - Adam´s Peak 

Velmi brzy ráno máte možnost podniknout trek za východem slunce na Adam´s Peak. Odpoledne relax, či individuální program, večeře a nocleh.

6.den – NP Yala

Snídaně v hotelu, poté transfer (cca 4 hodiny) do nejznámějšího NP Sri Lanky Yala. Ten byl založen v r. 1938 jako rezervace pro sportovní střelbu, dnes zabírá prostor necelých 400km2, nabízí útočiště pro volně žijící stáda slonů, buvolů, šakalů ale i samotářských leopardů. Najdete zde asi 130 druhů ptáků (vč. čápů, volavek a orlů), vodní živočichy, krokodýli… Check in v hotelu, večeře a přenocování.

7.den – Galle

Po snídani transfer směr Galle a následná prohlídka města. Odpoledne Vás čeká říční Safari s návštěvou Skořicového ostrova a Fish Spa s možnou návštěvou želví farmy. Check in v hotelu, večeře, nocleh.

8.den – přejezd na pláž nebo přelet na Maledivy

Sri Lanka je ideální v kombinaci s Maledivami. Můžete si proto vybrat, jestli se přesunete do hotelu na Maledivy, nebo si prodloužíte pobyt na Srí Lance v jednom z plážových hotelů.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím