Itálie

Dovolená v Itálii

Líbí se vám? Napište nám!
Když milujete historii, architekturu, muzea, výborné jídlo i pití, skvělé nákupy a zmrzlinu, pak nemáte na vybranou. Musíte do Itálie! 

Základní informace

Itálie je vysoce rozvinutý stát ležící v jižní Evropy na Apeninském poloostrově. Patří k nejlidnatějším státům Evropy a k nejnavštěvovanějším zemím světa. Jistě vás nepřekvapí, že ji zdobí velké množství památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Hlavním městem je Řím. Uvnitř samotného státu je velký rozdíl mezi průmyslovým severem a zemědělským jihem. Celková délka italského pobřeží měří 7 600 km.

Inspirace

Čeká vás plejáda zážitků, fotogenická města a nezapomenutelné výhledy, kam se jen podíváte. Bohatá historie země vás bude doprovázet při každém kroku po pevnině i na ostrovech - ať už se vydáte směrem do měst, do hor či k jednomu z moří. Z východu k Jaderskému, z jihu k Jónskému, ze západu k Tyrhénskému a Ligurskému. 

Kdy cestovat do Itálie

Kdykoliv. Opravdu. Pro romantiku, zážitky a inspiraci si můžete do Itálie zajet kdykoliv v průběhu roku. Itálie je poloostrov, který obklopuje moře - a to ovlivňuje i podnebí. Většina území se těší příjemnému středomořskému klimatu, který jako zeď chrání před studeným vzduchem ze severu mohutné Alpy. Shrnuto podtrženo, v každém ročním období, v každém z dvanácti měsíců, si z bohaté nabídky italských destinací můžete zvolit tu pravou pro sebe - pro aktivní dovolenou plnou sportu, pro odpočinek či poznávací zájezd.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím