Jeepy 4x4

Brazílie

Líbí se vám? Napište nám!
Patříte mezi milovníky off-roadů nebo jen toužíte po troše adrenalinu? Poznejte Brazílii v Jeepech! Máme pro vás dva skvělé cíle.

Informace o zážitku

JERICOACOARA leží cca 300km západně od Fortalézy, do roku 1985 rybářská vesnička, dnes turistické středisko s přísným omezením co se zachování místního "koloritu" týče. Dodnes ztracený ráj na zemi - ideální místo pro surfing a kite surfing, skalnaté útesy, písečné duny i opuštěná jezera. Ideální místo pro relax, sport i párty.

NATAL leží cca 350 - 400km východně od Fortalézy. Jedná se o známou přímořskou oblast. I zde objevíte neobjevené - písečné duny i pláže. Široká možnost sportovního vyžití i relaxace.

1.den

Odlet z Prahy, přílet do Recife.

2.den

Recife – volný den.

Fakultativně celodenní výlet do Porto De Galinhas (65km) – jedny z nejkrásnějších a nejmódnějších pláží Brazílie, křišťálově čistá voda, přírodní bazény skvělé šnorchlování. Cestou pole cukrové třtiny a palmové háje.

3.den

Po snídani transfer na letiště – vnitrostátní let do Fortalézy.

JERICO - Pokračovat budete v jeepech 4x4 (s řidičem) směr Jericacoara. Kolem pláží a lagun pojedete po zpevněných i nezpevněných cestách, řeku Mundaú přebrodíte na voru a cíle (vesnice Jaricacoara) dosáhnete pěšky.

NATAL - Pokračovat budete v jeepech 4x4 (s řidičem) směr Canoa Quebrada. Začnete v Porto das Dunas, podél pláží, přebrodíte řeku a dále ke skalním útvarům Morro Branco. Po pobřeží dále k mystické pláži Canoa Quebrada. Ubytování, nocleh.  

4.den

JERICO - Po snídani se vypravíte (jeepy 4x4) k ruinám vesnice Tatajuba (pohřbených v dunách) a místní krásné pláži, po obědě pokračujete k laguně Torta, kde následuje osvěžení. Zpět do Jerica, volný zbytek dne.

NATAL - Po snídani jízda směr pláž Ponta Grosa (pláž ve tvaru půlměsíce tvořená barevnými útesy a rybářskými usedlostmi z dob holandských trosečníků), dále podél východního pobřeží až do Rio Grande del Norte (k hranicím sousedního státu), přebrodíme řeku, dojezd do cíle – pláž Ponta do Mel. Ubytování, nocleh. 

5.den

JERICO - Snídaně, odhlášení z hotelu. Odjezd k rajské laguně Paradis, oběd, poté přesun do Fortalezy (po zpevněné silnici, cca 4h 30min). 

NATAL - Po snídani po off-road cestě přes solné vrchy, kolem krevetových farem, rybářských vesnic a opuštěných pláží až do San Miguel. Ubytován v hotelu na pláži, oběd a večeře ve vlastní režii.

6.den

JERICO - Po snídani transfer na letiště, přelet vnitrostátním letem zpět do Recife.

NATAL - Po snídani pokračujete podél pobřeží Rio Grande del Norte, přes pláž Calcanhar s majákem (jeden z největších na světě), k pláži Maracajaú známé pro své útesy vzdálené pouze 6km od pobřeží (skvělé potápění). Dále podél pláží (místa neblíže k Africe), pláž Muriu a Lacuma – u zdejší stejnojmenné laguny si můžete vyzkoušet sjíždění duny a konečně pláže podél Natalu (známe pro své duny a velbloudí jízdy). V Natalu transfer na letiště a odlet zpět do Recife.

7.den

Volný den v Recife, pláž, odpočinek. Fakultativně Porto De Galinhas.

8.den

Volný den před odletem, odhlášení z hotelu, transfer na letiště, odlet.

9.den

Přílet do Prahy.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím