KAPVERDY – skrytý poklad v Atlantiku

Sao Vicente, Sao Antao, Sal

Líbí se vám? Napište nám!

Informace o zážitku

Kapverdské ostrovy (Cape Verde) – souostroví sopečného původuv Atlantickém oceánu, bývalá portugalská kolonie 650 km západně od Dakaru (Senegal, Afrika). Stabilní klima, celoroční teplo, krásné pláže, vulkanická pohoří i bujná vegetace. Ráj pro milovníky ostrovních kultur, přímořské kuchyně, odpočinku i akce. Dobré letecké spojení Praha – Lisabon – Sal, možnost návštěvy Lisabonu. 

NÁVRH PROGRAMU:

Den 1 – Odlet z Prahy do Lisabonu a návazně na ostrov Sal.

Den 2 – Přílet na ostrov hned po půlnoci, transfer ho hotelu, nocleh. Snídaně v hotelu, po té transfer na letiště a přelet na sousední ostrov SAO VINCENTE. Po příletu ubytování v hotelu a ½ denní prohlídka města MINDELO (s obědem) – výlet do historie, kde tradice jsou stále živé, kulturní mekka ostrovů, dlážděné ulice, koloniální budovy, četné kavárny a restaurace, divoký noční život.
Nocleh v hotelu Casa Colonial 4* www.casacolonial.info (ubytování na 3 noci se snídaní).

Den 3 – Snídaně v hotelu, celodenní výlet po ostrově (s obědem v typické restauraci) – rybářské vesnice, zemědělská políčka, nedotčené pláže i zelená „měsíční krajina".

Den 4 – Snídaně v hotelu, po té celodenní výlet (s obědem)na sousední ostrov SAO ANTAO. „Zelené srdce ostrovů" nabídne velkolepé scenerie, sopečné stěny, zdánlivě nepřístupné rokle, úrodná údolí i tradiční horské vesnice. Ideální ostrov pro milovníky pěší turistiky, což dokazuje i Porto Novo do Ribeira Grande – TOP 10 světových pěších stezek. Lodí zpět na Sao Vincente.

Den 5 – Po snídani transfer na letiště a přelet zpět na ostrov SAL, zde ubytování v hotelu Oasis Belorizonte3* www.oasisatlantico.com, večeře, nocleh. Nekonečné bílé pláže, rybářské vesničky, skvělé místo pro relax i celou řadu vodních aktivit jako je potápění, šnorchlování či rybaření.

Den 6 – Snídaně v hotelu, poté prohlídka ostrova (s obědem), krásné pláže, solné jezero v kráteru sopky, pobřežní jezírka tzv. „Buracona" i hlavní město Espargos.

Den 7 – Snídaně v hotelu, plavba 1h lodí se skleněným dnem, zbytek dne volno.

Den 8 – Volný den, pozdě večer transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (v ceně pouze snídaně).

Váš pobyt lze samozřejmě naplánovat i zcela individuálně.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím