Kolumbie

Dovolená v Kolumbii

Líbí se vám? Napište nám!
Vítejte v Kolumbii! Tato exotická země je ideálním spojením relaxu na karibském pobřeží s poznáváním rozmanité kolumbijské kultury a historických památek.

Základní informace

Příroda, kultura i památky

Kolumbie se nachází na severozápadě Jižní Ameriky u pobřeží Tichého oceánu a Karibského moře. Má několik ostrovů v Pacifiku a Atlantiku. Andské pohoří se táhne od Jihozápadu až na Severovýchod. Jižní část Kolumbie je tvořena deštným pralesem a savanou. Tato exotická země je ideálním místem k odpočinku a poznávání kultury a historických památek.

K nejnavštěvovanějším místům Kolumbie patří hlavní město Bogotá, Cali (město salsy), Amazonský prales, Národní park Tayrona a Amazonka.  

Kdy cestovat do Kolumbie?

Podél pobřeží a v rovinách je podnebí tropické, v horských pásmech chladné. Nejvydatnější deště jsou v dubnu – květnu a v říjnu – listopadu. Nevhodnější dobou na cestování je období sucha. Průměrná roční teplota je 28°C. Vzhledem k rozlehlosti země Vám spolu s Vaší vybranou trasou doporučíme optimální čas pro cestování.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas nejméně 6 měsíců po odjezdu. Vízum není potřeba, ale cestující si musí při příletu zažádat o povolení ke vstupu maximálně na 180 dní. Pro povolení je nutná zpáteční letenka.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím