Krásy jižní Indie

Chennai

Líbí se vám? Napište nám!
Objevte s námi krásy jižní Indie! Chrámy, džungle, moře i Ájurvéda - vydejte se skrz státy Tamil Nadu a Kerala za dobrodružstvím! Ideální terním listopad- duben.

Informace o zážitku

1.den - odlet z ČR do Indie

Odlet z České republiky a přílet do Chennai. 

2.den - Chennai, Mahabalipuram

Přílet do Chennai, přivítání náší specialista na Indii, privátní transfer do hotel, ubytování, nocleh. Celodenní volno s možností prohlídky Chennai či Mahabalipuram, procházka po pláži či relax u hotelového bazénu. 

3.den - Mahabalipuram, skalní chrámy

Po snídani prohlídka skalních chrámů v Mahabalipuram – chrámové komplexy vytesané do skalních masivů umístěných na několika místech (vč. pláže). Oběd v typické místní restauraci, přejezd do Pondicherry, ubytování, nocleh. Ubytovat se můžete např. v Palace De Mahe (na 2 noci).

4.den - Pondicherry, francouzská stopa v Indii

Po snídani návštěva Auroville (místní velmi zajímavá a plně soběstačná komunita), odpoledne prohlídka živého města s nádechem koloniální architektury ve francouzské čtvrti. Návštěva místního trhu (ryby, květiny, látky, koření a jiné dobroty), chrámu (The Ganescha Tempel) i samotné francouzské čtvrti. Nocleh v hotelu.

5.den - chrámy zasvědcené Shivovi

Po snídani odjezd směr Kanadukathan (srdce státu Tamil Nadu). První zastávkou bude životem pulzující, ale přesto klidný a posvátný Chidmabaram – jeden z pěti nejvýznamnějších indických chrámů zasvěcených Shivovi, následovat bude návštěva tradiční dílny, kde se původní technikou dodnes vyrábí slavné bronzové sochy. Oběd cestou, odpoledne návštěva dalšího skvostu zasvěcenému Shivovi – Chrám Brihadeshwara v Tanjavuru. Navečer příjezd do hotelu, ubytování, nocleh, společná večeře. Ubytovat se můžete např. v Hotelu Visalam (na 2 noci).

6.den - Kanadukathan, Chettinadu, místní tradice

Snídaně v hotelu – návštěva „putovního trhu" (každý den je v jiné vesnici). Místní trhovci nabízejí od pochutin (ovoce, zelenina, koření), přes ryby, až po předměty každodenní potřeby. Po té návštěva místní svatyně - Ayyapan (Shiva) horse temple – všudypřítomný je zde terakotový kůň (jedna z mnoha reinkarnací Shivi). Společný oběd, po té půjčení kol a „kolmo" dokončení prohlídky místních, velmi zámožných domů (a příběhů jejích rodin). Nocleh v hotelu.

7.den - Periyar, z chrámů do džungle

Po snídani přejezd k majestátnému chrámu The Menakshi temple of Madurai - pravděpodobně jeden z nejznámějších v celé Indii. Barvy, vůně a desítky lidí, provádějící své malé či velké obřady vytvářejí velmi silnou atmosféru tohoto místa. Po obědě opustíme stát Tamil Nadu a přehoupneme se přes zelené kopce do sousední „zelené" Keraly, NP Periyar. Nocleh např. v hotelu Spice Village, Thekkady (na 2 noci).

8.den - národní park Periyar, divocí sloni i zahrady s kořením

Brzký budíček (malé občerstvení), přesun ke vstupní bráně do Národního Parku, zde krátká instruktáž, následuje pěší túra (2-3h) místní džunglí se zkušeným přírodovědcem. Možnost vidět divoké slony, jeleny, ptáky, i menší živočišné druhy. Po návratu transfer zpět do hotelu, zde zasloužená snídaně. Odpočinek, lehký oběd (pro zájemce). Odpoledne následuje jízda na slonech a detailní seznámení se všemi druhy místního koření přímo v zahradách kde se pěstuje. Večer společná večeře a nocleh (v hotelu je rovněž stylový bar s kulečníkem).

9.den - Kerala, bohem milovaná země

Plantážemi s čajem, kávou, kořením i ananasy se spustíte klikatou silnicí z kopců do nížin. Po poledni příjezd do hotelu, zde ubytování, oběd, relax u bazénu. Před večeří plavba po jezeře při západu slunce (součást „beckwaters" – laguny a jezera zasahující do vnitrozemí), následuje společná večeře a nocleh, např. v Coconut Lagoon (1 noc). 

10.den - Marari beach, rybáři i divoké pláže

Po snídani (a ranní lekci jógy, která je zdarma součástí služeb v rámci ubytování v každém hotelu na trase), možnost odpočinku, masáže či prohlídky např. motýlí zahrady či pozorovatelny vodních ptáků. Před obědem nalodění na tradiční rákosové houseboaty a plavba vodní sítí beckwaters směr Marari beach (cca 5h, s obědem). Po vylodění krátký transfer do plážového hotelu. Zde ubytování např. v Marari Beach Resort (na 4 noci).

11.-13.den - pláž a Ájurvéda 

Tři dny poctivého lenošení na jedné z nejkrásnějších pláží jižní Indie. V rámci pobytu můžete vyzkoušet lekce jógy, ájurvédskou masáž (není v ceně), doporučujeme rovněž si jeden den přivstat a být svědkem tzv. „fish landing" (rybáři přivážejí své úlovky na břeh, kde začíná následný čilý obchodní ruch).

14.den - Kochi

Po snídani odjezd do přístavního města Fort Kochi, zde prohlídka staré části města s malebnými uličkami, kdy se mísí portugalské, britské i židovské rysy, obchůdky se starožitnostmi, látkami i kořením, pobřežní „promenáda". Večer plavba při západu slunce. Nocleh např. v hotelu Eighth Bastion.

15.den - návrat zpět do České republiky

Brzy ráno transfer na letiště a odlet do ČR.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím