Které aerolinky vyžadují test na palubě letadla-přehledně

Cestování, jak jsme ho znali v minulosti, bude pravděpodobně jiné, přizpůsobené situaci. Podmínky pro vstup a restrikce se v zemích mění téměř každý týden, ne-li několikrát týdně. Ne jinak je tomu u aerolinek, které dynamicky reagují na současný stav. 

Pojďme si přehledně představit, jaké restrikce vás nyní čekají na palubě letadla u velkých dopravců. 

EMIRATES prodloužilo pojištění proti COVID-19 až do konce ledna 2021

Jeden z největších dopravců s portfoliem více než 150 destinací světa NOVĚ nevyžaduje v rámci přestupu v Dubaji potvrzení o PCR testu, pokud jej nepožaduje výchozí země nebo cílová destinace. V současné době se tak jedná zatím jen o Zanzibar, kde není vyžadován po příletu do destinace PCR test (stejně tak po odletu z ostrova). 

•Je-li vaše cílová destinace Dubaj, je nutné absolvovat dva PCR testy: jeden před odletem z Prahy (stáří testu nesmí být více než 96 hodin) a druhý test po příletu do Dubaje (tento test je zdarma). Při cestě zpět do Prahy není PCR test požadovaný při odbavení v Dubaji.

•Cestujete-li na Maledivy, potvrzení o negativním výsledku PCR testu musíte předložit před odletem (stáří testu nesmí být více než 96 hodin) a navíc jste povinni vyplnit zdravotní formulář nejpozději 24 hodin před příletem na Maledivy. Při cestě zpět do Prahy není PCR test požadovaný na přestupu v Dubaji.

Dalším lákadlem pro potenciální cestovatele je časově omezená nabídka plná slev tzv. My Emirates Pass, se kterým ušetříte až 30% v restauracích, obchodních centrech či na vybrané atrakce. Podmínkou je nákup letenek v období 1.1.-30.9. 2021 (vč. realizace cesty). Více info zde.  

Nadále zůstává v platnosti zdarma pojištění proti Covid-19 pro všechny letenky zakoupené do konce ledna 2021 a s odletem kdykoliv během roku 2021.


QATAR AIRWAYS nabízí flexibilitu na letenky vystavené do 30.4.2021

Největší konkurent společnosti Emirates nevyžadoval negativní test při nástupu do letadla po celou dobu pandemie. Požadavek na negativní test je tedy podmíněn cílovou destinací, nikoliv aerolinkou (jak tomu bylo donedávna např. u Emirates). Vzhledem k restrikcím a zemím, kam Qatar Airlines létá, lze zatím cestovat jen na Zanzibar bez testu (cesta tam i zpět). V současnosti je Katar (Doha) jako cílová destinace uzavřena turismu, slouží tedy jen pro tranzit.

Qatar spoléhá na flexibilitu zakoupených letenek do 30.4. 2021! Nabízí tak bezplatné změny v rezervaci (ať už datum či destinaci), prodlouženou platnost letenek na dva roky nebo možnosti vrácení peněz či voucher za neuskutečněný let. 

 

TURKISH AIRLINES zavádí nově povinné testy pro všechny lety, které míří přes Turecko

Donedávna turecký dopravce povinné testy nevyžadoval, ovšem pravidla se změnila k 30.12. 2020. Od tohoto data jsou všichni cestující odlétající do Turecka nebo jiné země přes Turecko povinni předložit negativní test PCR, který není starší více než 72 hodin před vstupem do Turecka. U cestujících mladších 6 let není vyžadován test. Bez digitální či papírové kopie negativního výsledku testu nebude umožněn nástup na palubu. 

V této souvislosti nabízí Turkish Airlines cestujícím větší flexibilitu na letenky až do 31. prosince 2021 (včetně), u letenek zakoupených do 31. března 2021 (včetně).

 

Na palubu KLM jen s negativním testem

Nizozemský dopravce, který je velmi oblíbený pro své karibské destinace, zavádí pro všechny cestující od 29.12. 2020 povinnost předložit negativní PCR test a vyplněný formulář pro lety jak do Nizozemí, tak pro tranzitující cestující. Výsledek testu nesmí být při příjezdu starší 72 hodin

 

Veškeré informace jak v letectví, tak v daných zemí sledujeme a průběžně aktualizujeme!!!

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím