Kuba s chutí rumu a doutníků

Kuba

Líbí se vám? Napište nám!
13 denní kombinovaný okruh, během něhož navštívíte nejznámější a nejzajímavější části Kuby. Od koloniálního hlavního města, které si zamiloval spisovatel Ernest Hemingway, přes tabákové plantáže v okolí Viňales, až po Trinidad-nejstarší kubánské město zapsané na seznamu UNESCO, zakončený pobytem u moře na korálovém ostrově Cayo Santa Maria. 

Informace o zážitku

Jak již název napovídá, tento balíček vám ukáže od všeho trochu. Kombinace nejkrásnějších a turisticky nejnavštěvovanějších míst na Kubě.

1. den   Havana 

Odlet z Prahy či jiného evropského letiště na Kubu. Přílet do hlavního města Havana v podvečerních či večerních hodinách. Přivítání na letišti se zástupcem místní CK (v AJ), transfer do penzionu (apartmánu) ve Staré Havaně. Většinou se jedná o apartmánový komplex v oblasti Malecon, s výhledem starou část Havany, na záliv a na hrad Morro. Ubytování v apartmánu se snídaní. 

2. den   Havana

Po snídani privátní prohlídka Havany s AJ mluvícím průvodcem. Jízda klasickým vintage autem bez střechy skrz koloniální éru Havany.  Přesun do továrny na doutníky. Pojedete přes Malecon a 5th Avenue. Zastávka u Plaza de la Revolucion-nejkultovnějšího náměstí revoluční Kuby, které je místem masových režimních manifestací. Jízda končí ve Staré Havaně se zastávkou v koloniální restauraci. Pěší procházka starým centrem. Ubytování v apartmánu se snídaní.

3. den Viñales

Celodenní privátní výlet do malebného údolí Viñales, které je na seznamu UNESCO a patří k jedinečným přírodním klenotům Kuby. Hlavní dominantou krásné krajiny jsou kopcovité útvary tzv. ,,Mogoty". Cestou lze navštívit orchidejovou zahradu Soroa, vyhlídku nad údolím Jasmines, kde se mimo jiné natáčel jeden z dílů 30 případů Majora Zemana. Návštěva tabákové farmy, kde se pěstuje ten nejkvalitnější tabák na světě.  Po obědě následuje krátká procházka do údolí a návštěva vápencové jeskyně Cueva del Indio.  Návrat do Havany. 

4. den Cienfuegos-Trinidad

Po snídani odhlášení z ubytování a přejezd do historického města Trinidad (UNESCO). Cestou zastávka v Cienfuegos, nejvyspělejším městem celé Kuby! Návštěva historického centra s nádechem francouzského šarmu vč. majestátního paláce Palacio Valla, který byl postavený v maurském stylu. Příjezd do Trinidadu v podvečerních hodinách, ubytování v místním penzionu se snídaní.

5. den Topes de Collantes

Snídaně v penzionu a následný výlet do chráněné krajinné oblasti Topes de Collantes , v samotném srdci  kubánského pohoří Sierra del Escambray. Výstup k vodopádu s možností koupání.  Odpolední přesun k nádherné karibské pláži Ancon s pozorováním západu slunce. Návrat do Trinidadu. Nocleh.

6. den Trinidad-Santa Clara-Cayo Santa Maria

Dopolední prohlídka historické části Trinidadu, které patří k nejzachovanějšímu koloniálnímu městu Kuby. Město je také proslulé pěstování a zpracování cukrové třtiny. Veškeré zajímavosti města se nacházejí kolem hlavního náměstí Plaza Mayor. Po prohlídce města přesun k Santi Spiritus, které se nachází v srdci úrodného zemědělského kraje u řeky Tuinucú. Prohlídka města a přesun ke korálovému ostrovu Cayo Santa Maria, který patří do soustavy malých ostrůvků tvořících souostroví Jardines del Rey.  Ostrov je z velké části porostlý bujnou vegetací a lemují jej nádherné bílé písečné pláže.   

7.-12. Den Cayo Santa Maria 

Pobyt na pláži v ALL in resortu (6 nocí). Možnost výletů po okolí lze objednat na recepci hotelu. 

12.den Cayo Santa Maria-Santa Clara-Havana 

Dopoledne volno, odpolední transfer zpět do Havany (5h). Cestou zastávka v koloniálním městečku Remedios , kde se nacházejí současně 2 kostely na hlavním náměstí.  Návštěva malebného univerzitního městečka Santa Clara, které je neodmyslitelně spjato s odkazem proslulého kubánského revolucionáře Che Guevary. Nachází se zde mauzoleum a muzeum Che Guevary.  V podvečer příjezd do Havany a nocleh v apartmánu se snídaní. 

13. den Havana

Dopoledne strávené nákupy či procházkou po Havaně. Odpolední transfer na letiště, večerní odlet do Evropy.  

Program lze samozřejmě na přání zkrátit či prodloužit o další zajímavá místa na Kubě jako je překrásná Zátoka Sviní s podmořským krasovým systémem nebo ,,rumové" město Santiago de Cuba, kde se v původních palírnách vyrábí vůbec ten nejlepší rum.

 

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím