Laos

Dovolená v Laosu

Líbí se vám? Napište nám!
To nejlepší z jihovýchodní Asie!

Informace o Laosu

Základní informace

To nejlepší z jihovýchodní Asie najdete v Laosu, vnitrozemském státu, který leží na poloostrově Zadní Indie. Laos patří mezi etnicky nejrozmanitější země Asie. Ať už se budete pohybovat ve městech v nížinách nebo zavítáte do odlehlých vesniček v horách, budete mít možnost pozorovat různé etnické skupiny a komunity, které poskytují ubytování i průvodcovské služby, které se výrazně doporučuje využít. Laos je země, kde stále převládá tradiční, zemědělský způsob života. Sice působí ospalým dojmem, ale skýtá nepřeberné množství inspirací pro ty, kteří hledají dobrodružství, poznání, bohatou floru i faunu či kulturní a duchovní odkaz dávných generací. Laos je země padesáti odstínů zelené. Jiná je v tmavé a tajuplné džungli, jinou uvidíte na smaragdových rýžových polích, další na třpytivých čajových plantážích. Laos mění barvu jako chameleon a zelená nevládne pouze přírodě, ale také turistickému "ekostylu". Ten je zde nejvýraznější v celé jihovýchodní Asii, jeho cílem je ochrana mizejících pralesů. Přes 70 procent země tvoří hory a náhorní plošiny, všechna větší města leží na toku řeky Mekong, status hlavního města země má vesnice Vientaine a celý Laos se ztotožňuje se sloganem „prosíme nerušit".

Kdy cestovat do Laosu

Hlavní turistická sezona s pěkným počasím a příjemnými denními teplotami začíná v Laosu začátkem listopadu a trvá do konce února. Přívětivé teploty jsou i v období od března do května, země je však vyprahlá a suchá. Nejkrásnější přírodní scenérie nabízí Laos během vrcholu deštivého počasí v období od července do září.

Cestovní formality

Při cestě do Laosu budete potřebovat pas s platností minimálně další tři měsíce. O vízum lze požádat přímo na hranicích nebo v Bangkoku. K žádosti o vízum je potřeba dodat fotografii, vyplněný formulář a zaplatit manipulační poplatek.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím