Za polární září do Laponska

Finsko - Laponsko

Líbí se vám? Napište nám!
Lákají Vás severské země? Toužíte po troše adrenalinu? Nasajte atmosférou při pozorování polární záře, poznejte netknutou přírodu Laponska při safari na sněžných skútrech, zarybařte si na zamrzlém jezeře nebo zapřáhněte psí spřežení při husky safari! Ideální doba k návštěvě: prosinec - březen.

Informace o zážitku

1.den - příjezd do Laponska

Letecký transfer Praha – Helsinky – Rovaniemi, přílet v odpoledních nebo podvečerních hodinách. Přivítání místním průvodcem partnerské CK, transfer do hotelu Pohjanhovi.

2.den - 4.den - dny plné zážitků

Na výběr až 3 aktivity - návaznost dle přání (+ 4. a 5. za příplatek):

  •     Rybaření na zamrzlém jezeře (9:30 - 13:00)

Snídaně v hotelu. Na sněžných skútrech odjezd nedotčenou divokou krajinou k zamrzlému jezeru. Všudypřítomné ticho jistě zvýší Vaši koncentraci na rybaření. Zkušený průvodce Vám vysvětlí tajemství úspěchu. Vaše úlovky si pak připravíte na ohni přímo v divočině. Po úspěšném rybolovu návrat zpět do hotelu, zasloužený odpočinek.

  •     Husky safari (9:00 - 12:00 nebo 13:00 - 16:00)

Snídaně v hotelu. Před tím, než vyjedete do nádherné zimní přírody, dostanete instrukce, jak řídit saně tažené husky. Během posezení u táboráku, kde se zahřejete teplým drinkem, budete mít možnost si tyto krásné psy pohladit, dozvědět se o jejich životě a tréninku. Délka samotného safari jsou 2 hodiny.

  •    Santa Claus safari (10:00 - 16:00)

Velmi oblíbené safari kombinující přírodu, kulturu a ducha Vánoc. Den začíná safari  vyjížďkou na skútrech na sobí farmu, kde uslyšíte odborný výklad o chovu sobů a laponské kultury. Dokonce se můžete svézt na sobím spřežení „Lapp". Cesta pokračuje autem do vesnice Santa Clause, kde budete mít čas na nákupy nebo možnost poslat originální pohlednice Vašim nejbližším. Během dne se také dostanete k setkání se Santou Clausem a vychutnáte si vynikající oběd v útulné restauraci. Na konci Vašeho výletu dostanete diplom za překročení polárního kruhu!

  •     Safari na sněžných skútrech a pozorování polární záře (18:00 - 21:00)

Po snídani se převlečete do speciálního „safari" oblečení (teplý overal, ponožky, rukavice, kukla, čepice, šála, speciální obuv, helma) a vyrazíte na jízdu zasněženou krajinou na sněžných skútrech (2 osoby střídající se v řízení). Vydáte se napříč nedotčenou přírodou Laponska (zasněžené lesy, zamrzlé řeky, rozlehlé pláně). U táboráku si během svačinky a při pití horkého nápoje budete vyprávět o vzniku polární záře.

  •     Treking za polární září (21:00 - 01:00)

Snídaně v hotelu a posléze volný den. Večerní trekking spící přírodou za polární září. Během pozorování se připraví domácí klobásky na ohni. Před návratem do civilizace se zastavíte v útulném příbytku "Poro-Pekan Pirtti", kde Vás hostitelé srdečně přivítají a ukážou obydlí, ve kterém budete mít pocit, že jste se ocitli v minulosti.

5.den -Artic Snow Hotel

Po snídani volný den, který můžete strávit návštěvou a nákupy v Rovaniemi. Večerní přejezd do Artic Snow Hotel, kde se ubytujete, prohlídka. Večerní program – k dispozici finská (suchá) sauna, sněhová sauna (místní specialita) – za příplatek. Nocleh v dvoulůžkovém sněžném iglú.

6.den - Odjezd z Laponska

Po snídani transfer na letiště, odlet zpět do ČR - Rovaniemi - Helsinky – Praha.


Hotel Pohjanhovi ****

Hotel s laponskou atmosférou ležící u řeky v centru města Rovaniemi a v blízkosti sjezdovek Ounasvaara, vesnice Santa Claus a centra a muzea Arktikum.
Okolí nabízí dobrodružství na sněžné rolbě, husky safari, bruslení a cross-country lyžování v zimě.  Snídaně se podává v restauraci Pohjanhovi, která nabízí i menu à la carte. Hotel disponuje 4 saunami a 19m plaveckým bazénem.

 

Artic Snow Hotel

Jak již z názvu vyplývá je celý hotel „vyroben" ze sněhu a ledu. Čeká vás tedy jedinečný zážitek. Teplota je zde stabilní 0 až −5 ºC (i přes velmi nízké venkovní teploty) Celý hotel je rozdělen na 2 hlavní části:

Snow hotel – nabízí několik druhů ubytování (jednoduše vybavené pokoje, ledové lůžko opatřené hřejivými přikrývkami a spacáky), restauraci, bar, kapli a saunu.
Dřevěná část – zde je umístěno příslušenství, další možnost ubytování, společenská místnost s krbem a restaurace.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím