Laponsko se špetkou adrenalinu

LAPONSKO

Líbí se vám? Napište nám!
Toužíte po netradičním dobrodružství? Objevte krásy Laponska na sněžných skútrech, přespěte v jedinečném „snow“ hotelu a vyzkoušejte rally na ledě nebo plavbu ledoborcem! Ideální termín: únor - duben.

Informace o zážitku

1.den - safari na sněžných skútrech

Letecký transfer Praha – Helsinky – Rovaniemi, přílet v odpoledních nebo podvečerních hodinách. Přivítání místním průvodcem partnerské CK, základní instruktáž.

Přímo na letišti (speciální místnost) převlečení do speciálního „safari" oblečení (teplý overal, ponožky, rukavice, kukla, čepice, šála, speciální obuv, helma). Přesun do „snow" hotelu – na sněžných skútrech (pro 2 osoby střídající se v řízení) se vydáte z moderního letiště přímo do srdce nedotčené přírody Laponska (zasněžené lesy, zamrzlé řeky, rozlehlé pláně). Vaše zavazadla cestují separátně, přímo do hotelu. Ubytování v hotelu Artic Snow Hotel, prohlídka Večeře v „kota teepee", večerní program – k dispozici finská (suchá) sauna, sněhová sauna (místní specialita) – cena 13 – 35EUR/osobu dle výběru)

2.den - rally (dvojkombinace)

Snídaně v hotelu, transfer na adrenalinový program s asistencí místních průvodců partnerské CK. Rally na ledě ve voze BMW E36 (cca 1h), speciálně upravené motokáry na ledové dráze (cca 1h). V průběhu dne oběd ve formě krémové lososové polévky s domácím chlebem, čaj/káva. Po skončení programu transfer do hotelu Scandic. Ubytování a odpočinek. Večeře (tři chody, káva, čaj), večerní program (sauna).

3.den - plavba ledoborcem

Po snídani odjezd do městečka Kemi a Sampo (cesta 1,5h). Plavba ledoborcem (bez asistence průvodce partnerské CK), kapacita 150 pasažérů. V 11:30 nalodění v přístavu Ajos, pod vedením kapitána následuje čtyř hodinová plavba (12:00 – 16:00) během které je servírován oběd. Během plavby se seznámíte s tímto obřím plavidlem (nahlédnete do strojovny i na kapitánský můstek). Po třiceti aktivních letech slouží dnes ledoborec Sampo výhradně turistickým účelům. Při zpáteční plavbě budete mít jedinečnou příležitost vykoupat se v „příjemných" místních vodách – samozřejmě v neoprenech! Transfer zpět do Scandic, večeře, večerní program (sauna).

4.den - rybaření na zamrzlém jezeře

Snídaně v hotelu. Na sněžných skútrech odjezd nedotčenou divokou krajinou k zamrzlému jezeru. Všudypřítomné ticho jistě zvýší Vaši koncentraci na rybaření. Zkušený průvodce Vám vysvětlí tajemství úspěchu. Vaše úlovky si pak připravíte na ohni přímo v divočině. Po úspěšném rybolovu návrat zpět do hotelu, zasloužený odpočinek. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR - Rovaniemi - Helsinky – Praha.

 

Snow Hotel

Jak již z názvu vyplývá je celý hotel „vyroben" ze sněhu a ledu. Čeká Vás tedy jedinečný zážitek. Teplota je zde stabilní 0 až −5 ºC (i přes velmi nízké venkovní teploty). Celý hotel je rozdělen na 2 hlavní části:

Snow hotel – nabízí několik druhů ubytování (jednoduše vybavené pokoje, ledové lůžko opatřené hřejivými přikrývkami a spacáky), restauraci, bar, kapli či saunu.

Dřevěná část – zde je umístěno příslušenství, další možnost ubytování, společenská místnost s krbem a restaurace.

 

Hotel Scandic

Příjemný hotel nacházející se přímo v centru Rovaniemi (blízko nákupního centra) s velmi přátelskou a mezinárodní atmosférou, také nazývaný jako „zelený hotel".  

Scandic nabízí celkem 167 pokojů (s koupelnou, WC, fénem, TV, rádiem a minibarem), součástí hotelu je i restaurace a sauna, které jsou zahrnuty v ceně.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím