Madagaskar

Dovolená na Madagaskaru

Líbí se vám? Napište nám!
Ať už jste vášnivý cestovatel, který touží po dobrodružství, nebo typ člověka, jenž si užívá dovolenou lenošením na plážích, tak jste tu správně! Magaskar Vám nabídne vše, po čem toužíte!

Základní informace

Pojeďte objevit tento překrásný ostrov

Madagaskar je velký ostrovní stát u jihovýchodního pobřeží Afriky, je čtvrtým největším ostrovem na světě. Obyvatelé a jejich kultura se od Afriky odlišují, převážně flórou a faunou. Na severu ostrova se vypíná vulkanický masiv Tsaratanana, ve středu ostrova pohoří Ankaratra, na jihovýchodě masiv Andringitra a na jihozápadě masiv Isalo s národním parkem. Pozůstatkem sopečné činnosti jsou kráterová jezírka a horká vřídla. Flóra je na Madagaskaru různorodá. Jsou zde tropické deštné pralesy, horské louky a bambusové křoviny. Na jihozápadě, díky suchému podnebí, se nacházejí trnité buše a savany. Žijí zde dravé šelmy a lemuři. 

K místům, které stojí za to navštívit patří hlavní město Antananarivo, ostov Nosy Be, Národní park Ranomafana a město Antsiranana. 

Kdy cestovat na Madagaskar?

Podnebí je tropické, na horách subtropické. Průměrné teploty se pohybují mezi 21 – 27 °C. Madagaskar má dvě hlavní sezóny: teplé období dešťů od listopadu do dubna a období sucha od května do října. Od prosince do března je na východě ostrova častý výskyt cyklonů. Nejlepší období pro návštěvu je březen – květen a říjen – listopad. 

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas nejméně 6 měsíců po odjezdu. Vízum získáte po příletu na mezinárodní letiště Antananarivo (za poplatek) po předložení pasu a zpáteční letenky. Očkování není povinně vyžadováno, ale pro každého cestovatele se obecně doporučuje se nechat očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě typu A i B, tetanu a břišnímu tyfu a užívat antimalarika.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím