Madeira nejen pro vinaře

Madeira

Líbí se vám? Napište nám!
„Ostrov věčného jara“ nejen pro vinaře! Objevte krásy Madeiry skrz vinárny. Doporučený termín – září.

Informace o zážitku

1.den - odlet z ČR na Madeiru

Odlet z Prahy do Funchalu. Přivítání zástupcem místní CK, privátní transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2.den - Funchal – Old Blandys

Dopolední prohlídka Funchalu spojená s ochutnávkou vína v Old Blandys (vč. návštěvy muzea vína, místních sklepů a samozřejmě ochutnávkami), oběd v restauraci v přístavu. Odpoledne výjezd na vyhlídku Monte, prohlídka kostela a pro zájemce sjezd na saních. Poté návrat do hotelu, nocleh.

3.den - Vinice Barbeito

Po snídani návštěva jednoho z nejlepších vinařství na ostrově – rodinné vinařství Barbeito (spojená s ochutnávkami vína), následuje oběd. Odpoledne výjezd na vyhlídku Eira do Serrado (1 094m nad m.) spojená s ochutnávkou vína Oliveiras. Zde můžete ochutnat i místní vyhlášený medový koláč. Procházkou do údolí jeptišek Curral das Freiras (pouze v případě dostatku času a sil), minibusem zpět do hotelu, večeře, nocleh.

4.den - Porto Moniz

Celodenní výlet do západní části ostrova – Porto Moniz s obědem a krásným koupáním v přírodních bazéncích tvořených zvláštními skalními útvary (v případě dobrého počasí). Cesta začíná malebnými vesnicemi – Camara de Lobos (rybářská vesnička s balkónem Sira Winstona Churchilla), Ribeira Brava a Sao Vicente (vesnička schovaná za skálou). Poté návštěva Porto Moniz spojená s obědem. Odpoledne se cestou zpět do Funchalu zastavíme na plošině Paul da Serra a na místě zvaném Encumeada, kde je vyhlídka na obě strany ostrova. Na závěr Cabo Girao – druhý nejvyšší útes světa (580m). Večeře a nocleh v hotelu.

5.den - Vinné sklepy Henriques

Po snídani návštěva vinných sklípků Henriques a zahrad Palheiro Gardens spojené s ochutnávkou místních odrůd. Poté prohlídka sochy Krista, oběd. Odpoledne individuální volno ve Funchalu, doporučujeme návštěvu botanické či tropické zahrady. Večeře, nocleh v hotelu.

6.den - Santana

Celodenní výlet do východní části ostrova – malebná vesnice Santana a její typické chaloupky s doškovými střechami. Po snídani výjezd na nejvyšší bod ostrova Pico Arieiro (1818 m. nad m.), odkud jsou překrásné výhledy. Za dobrého počasí lze podniknout krátký trek. Poté sjezd do Ribeiro Frio – zde krátká leváda před obědem, který následuje ve vesnici Santana. Odpoledne zastávka na další z krásných vyhlídek Ponta do Sao Lourenco s majákem na nejvýchodnějším cípu ostrova. Na závěr Machico, kde najdete mimo jiné i krásnou pláž s bílým pískem (v případě časových možností a dobrého počasí možné koupání). Poté návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7.den - Levada Rabacal

Hned po snídani transfer k jedné z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád na Madeiře. Nachází se v západní části ostrova a je přístupná přes náhorní plošinu Paul da Serra. V podstatě jde o 2 krátké levády, které vedou zalesněným údolím – cestou uvidíte krásné výhledy a zhruba v polovině vodopád Risco a jezírka s mnoha malými vodopády. Délka 12 km, celková doba cca 6h (vč. hotelového transferu). Odpoledne individuální volno. Večer Madeirská noc spojená s folklorním programem. Nocleh v hotelu.

8.den - odlet z Madeiry do ČR

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

CS Madeira Atlantic Resort and Spa *****

Moderní, komfortní hotel se skvělými službami, zázemím i umístěným. Je situován na skále přímo nad oceánem, obklopen zahradou, 15 min. chůze od centra Funchalu.

Vybavení hotelu

Hotel nabízí celkem 276 plně vybavených klimatizovaných pokojů s balkonem a výhledem na oceán, přístup na internet za poplatek. Vyšší komfort naleznete ještě ve 24 suites.

V komplexu dále najdete 2 bazény (sladká i slaná voda) s lehátky a slunečníky, mola s přímým vstupem do oceánu, 3 restaurace, 4 bary, společenskou místnost s biliardy, fitness, kongresové prostory. Je rovněž skvěle vybaven pro milovníky aktivní dovolené – nabízí tenisové a squashové kurty, vícefunkční hřiště či stolní tenis. Ideální pro relax – sauna, jacuzzi, 2 kryté vyhřívané bazény, turecká lázeň, masáže, exklusivně i možnost thalassotherapie a fyzioterapie.

Sport a zábava

Věnovat se zde můžete rovněž vodním sportům (windsurfing, vodní lyže, skútry a kajaky), potápění, rybaření, parasailingu, jízdě na katamaránu. Hotel má vlastní stáje a dvě golfová hřiště Palheiro Golf (18 jamek) a Santo da Serra (27 jamek). 

 

Naše doporučení na závěr

Spojte Madeiru s Lisabonem. V rámci nabízené letenky máte možnost prodloužit si pobyt až o tři dny v tomto úžasném, kosmopolitním městě. Objevte památky, kouzlo a atmosféru jednotlivých městských částí, ochutnejte místní delikatesy a večer se zaposlouchejte do procítěných tónů fada (místní hudební styl). Tuto možnost Vám velmi rádi pomůžeme naplánovat.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím