Mafia- Tanzánie

Dovolená v Tanzánii - Mafia

Líbí se vám? Napište nám!
Korálový ostrov Mafia v Indickém oceánu je součástí Tanzánie a leží 120 km jižně od Dar es Salaam a asi 20 km od nejvýchodnějšího výběžku pevniny u ústí řeky Rufiji. 

Informace o Mafii

Mafia je vlastně souostroví, které se skládá z pěti ostrovů: Mafia, Chole, Jibondo, Juani a Bwejuu. Ostrov Mafia má pravidelné lodní spojení s městem Dar es Salaam a je na něm malé letiště. Mafia je nádherný ostrovní ráj nedaleko břehů africké Tanzánie s desítkami kilometrů pláží, které omývá průzračné moře. Ostrov je výjimečný prvotřídními podmínkami k potápění a má jeden z nejbohatších korálových útesů světa. Takže pokud se vám doposud ještě nepovedlo zaplavat si se žralokem obrovským, tady se to může stát vaším každodenním zážitkem. Stejně jako procházky po ostrově oděném do mangrovových porostů, pozorování opic, cibetkovitých ženetek či kaloňů. A také návštěvy místních vesnic a jejich přátelských, sebevědomých, ale také skromných obyvatel. Na druhou stranu, pokud hledáte bujarou zábavu ve stylu nočního života či komerční sportovní a adrenalinové aktivity, pak se na Mafii spíše nevydávejte. Je tu klid, programu dominuje příroda a odpočinek. Dobrodružství zažijete, ale bude spíše pod hladinou v rámci potápění nebo na pláži formou romantické večeře. Písek je bílý a čistý, podmínky k plavání i přes měnící se hloubku u pobřeží ideální. Pravděpodobnost, že potkáte osmimetrového žraloka je vysoká a jistota nádherných výhledů z pevniny na moře, z paluby lodi na pevninu či z vody pod hladinu stoprocentní! Objevovat krásy pobřeží z vody můžete na kajacích a plachetnicích, moc motorových člunů se po hladině neprohání. Fanoušci rybaření si mohou vyzkoušet profesionální rybolov.

Kdy tam jet

Díky blízkosti rovníku má korálový ostrov Mafia teplé a přívětivé klima bez výraznějších výkyvů po celý rok. Teplota se v průběhu roku pohybuje od 20 do 32 stupňů Celsia. Stejně jako Tanzánie jsou zde dvě období sucha, jedno studenější od června do října a druhé teplejší v lednu a únoru.

Cestovní formality

Při příletu do Tanzánie se platí vízum na místě za 50 dolarů - jednovstupové, s platností tři měsíce. Při vyřizování žádosti o vízum budete požádáni o předložení žlutého mezinárodního očkovacího průkazu. Žádné očkování není povinné, jen v případě, že cestujete ze země s výskytem žluté zimnice, bude po Vás požadováno potvrzení o očkování na tuto nemoc.

Oblíbené hotely v Mafii

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím