Magické a ledové království severu (Ilulissat)

Grónsko

Líbí se vám? Napište nám!
Máte-li rádi severské země a i v létě vám vyhovuje příjemné severské klima, pak musíte vyrazit za polární kruh! Zde narazíte nejen na ledové království a původní eskymácké rody, ale také na největší národní park na světě! Při troše štěstí narazíte na ledního medvěda a polární lišku. Vítejte v království ledu a na největším ostrově světa-vítejte v Grónsku!

Informace o zážitku

DEN 1 PŘÍLET DO ILLUSSIAT (ČERVEN-ZÁŘÍ)

Přílet do třetího největšího městečka Grónska-Ilulissat, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Leží na západním pobřeží u ústí Kangia Icefjord, kde se do fjordu vlévají mohutné ledovce z nejaktivnějšího grónského ledovce. Zajímavostí je, že město je domovem téměř stejného počtu saňových psů jako lidí. Transfer z letiště do hotelu, ubytování a seznámení se s městem.

DEN 2  TÚRA DO ZANIKLÉ OSADY & PLAVBA FJORDEM ICEFJORD 

Dopolední túra Sermermiut (2h) a odpolední/večerní plavba po ledovém fjordu v zálivu Disko Bay (2,5h). 

Sermermiut Hike je nenáročná kulturně-historická túra s výhledem na ledovec. Procházka vás zavede do zaniklé inuitské osady staré 4400let jehož část je zapsaná na seznamu UNESCO. Plavba Icefiordem je jedinečný výlet lodí mezi majestátními ledovci v zálivu, které se tyčí vysoko nad hladinu v zátoce Disko Bay.

DEN 3  LEDOVEC EQI NEBO POZOROVÁNÍ VELRYB+VEČERNÍ KAJAKY 

Možnost výběru mezi celodenním výletem lodí na ledovec Eqi (6-12h) nebo ranním/odpoledním výletem za pozorováním velryb (3h) a večerními kajaky (3h).

Jednodenní výlet do EqipSermia - ledovec Calving. Osmdesát kilometrů severně od Ilulissatu uvidíte z lodě úchvatný a krásný ledovec Eqi. Odlamování a následné plutí ledovců je dech beroucí a jde o naprosto jedinečný zážitek. Při cestě na sever podél pobřeží z Ilulissatu loď pluje kolem zátoky Bredebugt, vesnice Oqaatsut a velkého fjordového systému Paakitsoq, kde při troše štěstí uvidíte dovádění velryb a tuleňů. Plavba pokračuje k ledovci Ataa Sound, který je obklopen vysokými, strmými horami. Po příjezdu k ledovci Eqi stráví loď několik hodin ve vhodné vzdálenosti s plným výhledem na přední část ledovce, takže můžete pozorovat otelení,aneb otrhávání ledovce. Průvodce na palubě bude mluvit o EqipSermia, zatímco si vychutnáte oběd uprostřed nádherného prostředí se spoustou příležitostí k fotografování. 

Velrybí Safari+ Kajaky

Vydejte se na velrybí safari v zátoce Disko, kde uvidíte mořské obry z blízkosti, jak se krmí a dovádějí v grónských vodách. V létě jsou nejvíce k vidění keporkakové a plejtváci. Po tisíce let brázdili Inuité vody Grónska na kajaku a vy budete mít také příležitost si vyzkoušet tuto aktivitu, protože pohled na ledový fjord není lepší než z kajaku.

DEN 4 ODLET ZPĚT NA ISLAND ČI DO EVROPY

Transfer z hotelu na letiště a přelet na Islande

Naše doporučení na závěr

Spojte návštěvu Grónska s Islandem nebo Faerskými ostrovy. K pobytu na Islandu Vám v rámci nabízené letenky nabízíme zastávku v Grónsku, kde můžete strávit několik dní a poznat nedotčené ledové království.  

 

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím