Mayotte

Dovolená na Mayotte

Líbí se vám? Napište nám!
Díky malebným vesnicím a přátelským ostrovanům zde prožijete pozoruhodnou dovolenou. Můžete si také prohlédnou vyhaslý vulkán na ostrově Dziani-Dzaha, zažít dobrodružství jako Robinson Crusoe na malých ostrůvcích, plavat s želvami, nebo jen odpočívat na překrásných plážích!

Základní informace

Ostrov vůní

Ostrov Mayotte je součástí Komorského souostroví. Vulkanický ostrov je znám svojí krásou a plantážemi vzácných koření (vanilka, skořice, hřebíček, ylang ylang), díky kterým dostal své jméno – ostrov vůní. Laguna 1000 km² je ideální místo pro potápění. Žije zde velké množství delfínů, tuňáků, mořských želv, makrel a mečounů. Díky malebným vesnicím a přátelským ostrovanům zde prožijete pozoruhodnou dovolenou. 

Nejnavštěvovanější místa: ostrov Grande Terre, pláž Saziley, nejvyšší vrchol Mt. Mtsapéré a ostrov Ilot Mbouzi.

Kdy cestovat na Mayotte?

Podnebí je na ostrově tropické, dělí se na období sucha od května do října a období dešťů od listopadu do dubna. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 25 °C. Na Mayotte se dá cestovat po celý rok, nejvhodnějším obdobím je však období sucha od června do října. 

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas. Vízum není potřeba pro pobyt do 90 dnů. Očkování není povinně vyžadováno, ale pro každého cestovatele se obecně doporučuje se nechat očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě typu A i B, tetanu a břišnímu tyfu a užívat antimalarika.

Lze kombinovat s pobytem na Reunionu, Maurtiu.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím