New York

New York

Líbí se vám? Napište nám!
New York je chaos, je to směs světel, zvuků, tváří, vůní ... zaujme všechny vaše smysly. Buď se do něj zamilujete a nebo ho zavrhnete - rozhodně však nic mezi tím!!! Každý se zde najde "to své".

Informace o zážitku

1.den

Přílet do NYC transfer do hotelu, ubytování. Základní orientace v okolí hotelu, večer návštěva slavného Time Square – po tmě obzvláště působivý zážitek!

2.den - Downtown „procházka newyorskou historií"

Prohlídka zajímavých míst v dolní části Manhattanu – transfer metrem (funkčním již od r. 1904) k Památníku 11. září (WTC) - a první možnost spatřit město z ptačí perspektivy z nové Freedom Tower. Pěšky Batery parkem k pevnosti Castle Clinton, ze které se sice nikdy nevystřelilo zato je od ní překrásný výhled na Sochu Svobody a Ellis Island, finanční čtvrťí (nejstarší část Brodwaye) k Wall Street (dříve obranná zeď), Kostel Svaté trojice, Federal Hall se sochou George Washingtona (prvního prezidenta Spojených Států), New Yorská burza (NYSE), oběd v South Street Sea Port - relax ve stínu Brooklynského mostu ve společnosti starých lodí i moderních obchodů. Procházka dále pokračuje kolem radnice, budovy magistrátu a Soudního dvora, přeplněnými uličkami čínské čtvrti zpět na Broadway (stará poštovní a obchodní stezka). Možnost podvečerní návštěva budovy Empire State Building (klasika ve stylu „art deco"), která nabízí nezapomenutelné panorama při západu slunce, individuálně návrat do hotelu.

3.den - Uptown „po páté avenue až do Central Parku"

Prohlídka zajímavých míst horní části Manhattanu – pěšky po luxusní 5. avenue, poté Rockefellerovo centrum ("vánoční strom" střežen antickými sochami), Katedrála Sv. Patrika, Trump Tower, Hotel Plazza, Central Park (nejstarší a nejnavštěvovanější park USA a hlavní hrdina mnoha amerických filmů – fontána Bethesda, Strawbery filds, Sheep Medows) a oběd. Následuje odpolední dvou hodinová plavba po řece Hudson a East river (nabízí jedinečné panorama chaotické městské zástavby), individuální návrat do hotelu. Večerní návštěva muzikálu na Brodway (dle aktuální nabídky).

4.den - individuální volno

Nákupy, návštěva muzeí, možnost prohlídky zbylých městských částí (např. Harlemu) vyhlídkovými dvoupatrovými autobusy, vyhlídka „The Rock" v nejvyšší budově Rockefellerova centra atd.

Odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR. 

5.den - v dopoledních hodinách návrat do ČR

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím