Nové pojištění od Evropské cestovní proti onemocnění COVID-19

Spousta cestovatelů, klientů a partnerů se jistě ptá, zda lze pojistit služby zakoupené v CK v případě nákazy koronavirem. Ať už by se jednalo o nákazu na dovolené nebo ještě před samotným odjezdem, doposud to nebylo možné. Náš dlouholetý a prověřený partner přes pojištění, ERV-Evropská pojišťovna, přichází s komplexním řešením problémů spojených s onemocněním COVID-19 u svých produktů.

Nový produkt proti COVID-19 se neomezuje pouze na výlohy na léčení v zahraničí, ale platí i při nutnosti zrušení cesty z důvodu onemocnění koronavirem před odjezdem. Pojištění také pomůže v případě umístění do karantény a znemožnění návratu ve stanovený termín.

Standardní součástí jsou léčebné výlohy rozšířené o Covid u produktu Sbaleno i u ročního pojištění Multitrip. U obou variant si lze ještě připojistit znemožnění návratu do vlasti. 

Co se týče storna, tedy pojištění, které kryje zrušení cesty ještě před odjezdem, přichází ERV s nabídkou pojištění zrušení cesty z důvodu onemocnění COVID-19, které je automaticky součástí produktů Storno, Storno Plus či Multitrip. Navíc u produktu Storno Plus se nově pojistka rozšiřuje o zamítnutí vycestování (kontrola na letišti, apod.)

Také se může stát, že vám bude znemožněn návrat do vlasti v daném termínu z důvodu nákazy na dovolené, a budete nuceni zůstat v karanténě. Toto riziko půjde nově připojistit. ERV uhradí v případě karantény i mimořádné náklady spojené s ubytováním a pozdější cestou zpět do ČR až do limitu 15 000.  

Určitě se jedná o velmi pozitivní krok ze strany pojišťovny, protože riziko koronaviru stále trvá a je možné, že nás jen tak neopustí. Pojištění vaší vysněné dovolené tak v současné době nabývá ještě na větší důležitosti, než tomu bylo doposud.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím