Nový Zéland

Dovolená na Novém Zélandu

Líbí se vám? Napište nám!
Nový Zéland je země, která přitahuje z celého světa milovníky panenské přírody, rybaření a vodních sportů.

Základní informace

Země s dědictvím Maorů

Nový Zéland je stát v jihozápadní části Tichého oceánu. Nejbližší sousední stát je asi 2000 km vzdálená Austrálie. Tvoří ho dva ostrovy – Severní a Jižní, které odděluje Cookův průliv. Severní ostrov má úrodné nížiny a písčité pláže. Jižnímu ostrovu dominují vrcholky Jižních Alp, ledovce, jezera a prudké řeky. Země přitahuje z celého světa milovníky panenské přírody, rybaření a vodních sportů.

Maorové  jsou původní polynéské obyvatelstvo Nového Zélandu. Tato skupina do jihozápadní Polynésie pravděpodobně dorazila v několika vlnách před rokem 1300. Maorové se usadili na ostrovech a rozvinuli svou specifickou kulturu. Na počátku 21. století žilo na světě přibližně 725 000 Maorů, z nichž nejvíce (632 900) žilo na Novém Zélandu. Jejich jazykem je maorština.

Nejznámějším představitelem fauny je velký nelétavý pták, kivi. Dále zde žijí netopýři, papoušci a gekoni. Nežijí zde téměř žádná jedovatá zvířata a hadi.

Kdy cestovat na Nový Zéland?

Podnebí je oceánské, přičemž nejsevernější část má podnebí subtropické. Nejteplejší měsíce jsou leden a únor 25 °C a nejchladnější je červenec 15°C. Průměrná teplota je kolem 18°C. Jelikož je Nový Zélan na opačné polokouli, nejlepší období pro cestování je v zimě (prosinec - leden).

Vstupní formality

Pro vstup do země je potřeba platný cestovní pas nejméně 3 měsíce po odjezdu. Vízum není potřeba po dobu 3 měsíců. Doporučuje se očkování proti hepatitidě B.

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím