Patagonie, Ohňová země, vodopády Iguazú i skvělý golf

Argentina

Líbí se vám? Napište nám!
Nevíte, jak vynaložit s Vaším volným časem? Jste náruživý cestovatel a k tomu golfista? Zažijte s námi dvacet tři nezapomenutelných dní, během kterých procestujete JA, navštívíte její nejznámější místa a poznáte místní gastronomii! Ideální termín prosinec - únor.

Informace o zážitku

1.den - Buenos Aires

Přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu, ubytování. Odpolední City Tour – půl denní prohlídka města s průvodcem (AJ) zahrnující hlavní památky metropole a jeho okolí – hlavní náměstí, vládní budovy, metropolitní katedrálu, radnici, divadlo, původně osídlené čtvrtě San Telmo či La Boca, čtvrť restaurací Puerto Madero, residenční Palermo i elegantní část Recoleta

2.den - Buenos Aires

Po snídani půldenní privátní prohlídka s průvodcem (AJ) severní části Buenos Aires – podél řeky Tigre do rezidenčních čtvrtí a oblastí oblíbeného víkendového odpočinku (vč. výletu lodí podél kanálů a zelených ostrovů), oběd (není v ceně), odpoledne individuální volno. Večeře v restauraci La Venta s programem „tango show" (transfer zajištěn). Nocleh v hotelu.

3.den - Buenos Aires, golf

Golfový den s průvodcem (golfistou) na některém z místních vyhlášených golfových hřišť. V ceně transfer, asistence, geen fee, cvičné odpaly, v ceně není golfový beg, caddie, občerstvení. Nocleh v hotelu. 

4.den - Trelew, Puerto Madryn

Po snídani privátní transfer na letiště, přelet do Trelew – Puerto Madryn, privátní transfer s průvodcem – návštěva kolonie tučňáků Punta Tombo Penguin colony (120km jižně od Trelew). Naleznete zde největší počty těchto jedinců mimo Antarktidu (vstup v ceně). Po té transfer do hotelu.

5.den - poloostrov Valdés

Celodenní výlet do přírodní rezervace Peninsula Valdés. Krásné přírodní scenerie, solné doly, divoké útesy, jeskyně a ostrovy i bohatá fauna – pozorování velryb, kolonií lvounů a lachtanů, hejna vodních ptáků, drobní savci a další. 

6.den - Ushuaia

Privátní transfer na letiště v Trelew, přelet do Ushuaia, přivítání místním průvodcem, ubytování v hotelu - např. ve stylovém Hotelu Los Yamanas **** v rustikálním stylu, nocleh.

7.den - Ushuaia a okolí

Půldenní výlet do NP The Tierra del Fuego – nejjižnější chráněná oblast světa (s pobřežím o délce pouze 6km), velmi různorodá krajina – strmé hory, řeky, údolí, jezera i mocné ledovce. Vstup do NP v ceně. Oběd. Po obědě pokračujete katamaránem k lachtaním/tulením ostrovům. Okolní krajina nabízí krásné pohledy na místní hory a ledovce, místní vody bohatou faunu. Nocleh v hotelu. 

8.den - El Calafate

Privátní transfer na letiště v Ushuaia, přelet do El Calafate, přivítání místním průvodcem, transfer do hotelu - např. do stylového Hotelu Kosten Aike ****, (dekorován místními umělci), který se nachází v centru Calafate

9.den - El Calafate

Celodenní výlet do NP Los Glaciares – pro svou výjimečnou přírodní krásu zařazen do světového dědictví UNESCO. Krajinou jezer, hor a řek do srdce NP s plovoucími ledovými krami a okolní ledovcovou krajinou. Vrcholem je plavba „Nautical Safari" k ledovcové stěně končící přímo na hladině jezera Argentino (60m nad a 100m pod hladinou), plavba začíná na pevninském poloostrově a pokračuje podél stěny ledovce Perito Moreno Glacier který je součástí ledové patagonské kontinentální oblasti. Patrné jsou trhliny v ledu, následné ledovcové kry i typická ledovcová modř. Nocleh v hotelu.

10.den - El Calafate

Celodenní výlet lodí mezi patagonské ledovce -  NP Los Glaciares - ledovcové splazy končící na hladině jezer či vodních kanálů. Nocleh v hotelu.

11.den - San Carlos de Bariloche

Transfer na letiště v El Calafate, přelet do San Carlos de Bariloche, přivítání místním průvodcem, privátní transfer např. do jedinečného hotelu z roku 1940 přímo n břehu jezera - Hotelu Llao Llao Resort *****, ve zbytku dne odpočinek.

12.den - San Carlos de Bariloche

Půl denní výlet „Punta Panoramico" do města a okolí s průvodcem (AJ). Hory, ledovce, ledovcová jezera, divoké pobřeží i kaple Svatého Eduarda (místní architektonický skvost). Krásný pohled na město a jeho okolí je především z vyhlídky Campanario Hill, kde do výšky 1050m vyjedete lanovkou. Doba cca 3 – 4h. Poté návrat do hotelu, volné odpoledne. 

13.den - San Carlos de Bariloche

Volný den v hotelovém komplexu. Fakultativně celodenní výlet k Victoria Island and Arrayanes Forest. Jižní Andy, výlet (po souši i lodí) do oblasti jezera Nahuel Huapi Lake, na ostrov Victoria Island, který je obklopený vysokými útesy až k místu zvanému Arrayanes Forest, vyhledávaného pro svůj hustý porost unikátních stromů Arrayan (pocházející původně z And). Doba trvání cca 9h, s průvodcem (AJ). Nocleh v hotelu.

14.den - San Carlos de Bariloche, golf

Celodenní golf na místním 18ti jamkovém hřišti patřící mezi nejlepší na světě. Pro hráče je připraven kromě skvělého greenu a jedinečné atmosféry i 100% servis vč. asistence a občerstvení. V ceně rovněž Green fee, naopak v ceně nejsou Golf cards, bag. Nocleh v hotelu.

15.den - Mendoza

Po snídani privátní transfer na letiště, přelet do Mendozy, přivítání místním průvodcem, privátní transfer do hotelu, ubytování. Po té prohlídka města – privátně s průvodcem (AJ), cca 3h. Návštěva nejstarších částí tohoto koloniálního města, hlavní třída, moderní část města i oblíbená panoramatická vyhlídka na kopci Hill of Glory. Nocleh v např. v Huentala Hotel Boutigue ****, který se nachází přímo v centru, blok od hlavní třídy i pěší zóny.

16.den - Mendoza

Den věnovaný vínu – s průvodcem navštívíte jednu z nejlepších enologických oblastí v Argentině, místní vyhlášené vinice, seznámíte se s kulturou zdejšího vína. Oběd v ceně. V odpoledních hodinách návrat do hotelu. Nocleh v hotelu.

17.den - Salta

Po snídani privátní transfer na letiště, přelet do Salty, přivítání místním průvodcem, privátní transfer (vůz 4 x 4 s řidičem/průvodcem) do hotelu, ubytování. Poté prohlídka Salty – hlavního provinčního města a jeho blízkého okolí, koloniální architektura, vyhlídka San Bernardo Hill (možnost sedačkové lanovky), návštěva trhu s uměleckými a řemeslnými výrobky. Fakultativně návštěva zdejšího High Mountain Museum (MAAM). Nocleh v např. v Hotelu Del Virrey Boutique ***, což je koloniální hotel v historickém centru města, 4 bloky od hlavního náměstí. 

18.den - Salta

Celodenní výlet do oblasti Humahuaca, UNESCO, privátně s průvodcem (AJ). Spektakulární, erozí tvarovaná krajina hýřící všemi barvami, stále živé domorodé tradice, gastronomie i hudba. Návštěva městečka Purmamarca s jeho typickou architekturou, skalních útvarů „Seven Colours Hill", města a vesnice pocházející z období před Inky (vč. symbolického město Humahuaca). Kostely zdobené obrazy umělců z Cusca a další pamětihodnosti. Návštěva solné oblasti Salinas Grandes. V odpoledních hodinách návrat do Salty. Nocleh v hotelu.

19.den - Cafayate

Po snídani odhlášení z hotelu. S průvodcem/řidičem (autem 4x4) si vychutnáte cestu erozí tvarovaným, barevným skalnatým údolím Calchaquies, kde staré španělské tradice a zvyky jsou všudypřítomné. Přes NP Los Cardones do malebné vesnice Cachi. Po té přes Molinos až do oblasti vinic v okolí Cafayate – výjimečné svým klimatem i půdou a známá svou produkcí Torrontes. Nocleh.

20.den - Salta

Dopolední individuální volno, poté odjezd zpět směr Salta. Route 68, po které se vydáte, vede přes Quebrada del Rio Las Conchas – přírodní monument UNESCO – bizardní skalnaté útvary různých barev vytvářejí originální „figury" z nichž jsou nejznámější např. hrad, žába, mnich, obelisk nebo amfiteátr. Nocleh v Saltě.

21.den - vodopády Iguazu

Po snídani individuální volno, po té privátní transfer na letiště a odlet k Iguazu Falls. Přivítání místním průvodcem, privátní transfer a ubytování např. v Hotelu La Cantera Jungle Lodge se snídaní, umístěném v Natural Forest Iyiapú.

22.den - vodopády Iguazu

Prohlídka vodopádů z Argentinské strany, privátně s průvodcem.  První zastávka je ve Visitor centru u vchodu do NP Iguazu, po té vlakem (plynový pohon) ke strategické vyhlídce na horní hraně vodopádů. Po té možnost prozkoumat trasu v délce cca 3 km podél kaňonu řeky Iguazu – pozorování místní flory a fauny. V odpoledních hodinách volno či fakultativní prohlídka vodopádů z Brazilské strany (cca 4 – 5h, nené v ceně). Úchvatný výhled na 272 kaskádovitých vodopádů o délce 1200m – v celém jejich rozsahu. Po lávce, vedoucí v těsné blízkosti vodopádů v jejich spodní části, si vychutnáte celkový panoramatický pohled na tento přírodní div. Nocleh v hotelu.

23.den

Po snídani (dle časového itineráře zpátečního letu do ČR) transfer na letiště a přelet do Buenos Aires. Po té let zpět do Prahy.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím