Portoriko

Dovolená v Portoriku

Líbí se vám? Napište nám!
Nejexotičtějším a nejzábavnějším způsobem, jak se zlepšit ve španělštině i v angličtině, výborně si u toho zasurfovat, povymetat desítky úžasných cílů v přírodě i ve městech a nádherně se opálit, je dopřát si dovolenou v Portoriku! 

Základní informace

Bohatý přístav vašich nových zážitků!

Portoriko (španělsky Puerto Rico – bohatý přístav), leží v Karibském moři mezi ostrovy Hispaniola a souostrovím Malých Antil. Hlavním městem je San Juan. Panuje zde tropické podnebí. V Portoriku se domluvíte anglicky a španělsky a zaplatíte dolary. Na procházkách ulicemi měst vás bude doprovázet vůně lechoneras a zvuky salsy - a na pochůzkách po památkách a muzeích obdivuhodná historie této země. I ti z vás, kteří se těší především na pláže, vodu a slunce, určitě nemohou vynechat výlet po hlavním městě San Juan, Castillo de San Cristobal, magickou Mosquito Bay, plavbu na Panenské ostrovy a na ostrov Vieques s liduprázdnou pláží a španělskou pevností, mangrovníkový les, trek po největším karibském deštném pralese El Yunque či návštěvu kávových plantáží, jeskyní v Río Camuy Cave Park nebo 500 let staré zdi El Morro fort. Surfuje se na plážích La Pared, Rincon, Aquadilla a Isabela, potápí a šnorchluje se u korálového útesu na pláži Culebra s krásným podmořským životem, samota a málo turistů se vychutnává na pláži Cabo Rojo.

Kdy cestovat do Portorika?

Nejlepší čas pro návštěvu Portorika je od poloviny dubna do konce června, tedy hned poté, co skončí sice z hlediska počasí nejvíc příznivá, zato turisticky exponovaná zimní sezona. A chvíli předtím než začne letní období dešťů.

Vstupní formality

Pro vstup potřebujete stejné dokumenty jako pro cestu do USA. Cíl a délku vašeho pobytu pak ovlivňuje pouze to, o jaký druh víz se budete ucházet. Pokud přijíždíte jako turista, bude vám stačit standardní 90denní vízum.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím