Princess Cruises - 7 day Voyage of the Glaciers

USA

Líbí se vám? Napište nám!
Po stopách zlaté hotečky i nejkrásnějších ledovců světa.

Informace o zážitku

1.den - Vancouver, Kanada

Vancouver je přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie, největší metropolitní centrum v západní Kanadě a třetí největší město v celé Kanadě. V průběhu Zlaté horečky, chlapík jménem Gassy Jack ucítil příležitost, jak si přividělat na lidech, kteří cestovali za zlatem k Yukonu. Salon, který poslavil se stal centrem chudinské čtvrti, známé jako Gastown, ze které se za spoustu let stal Vancouver. Město bylo přejmenováno podle kapitána George Vancouvera, který brázdil okolní vody v roce 1792. 

2.den - den na moři

3.den - Ketchikan, Aljaška

Město Ketchikan je známé jako aljašské "první město", jelikož bylo zastávkou pro cestovatele, kteří táhli na sever. Jeho jméno znamená v překladu "orel s roztáhnutými křídly", což odkazuje na nedaleký vodopád. Kolem roku 1900, se díky zlatu, které se nacházelo na aljašském území, rozšířil ve městě dřevařský průmysl a rybolov, který láká návštěvníky dodnes. Dále Vás pak zaujme rozsáhlé přírodní bohatství, které také zahrnuje nejstarší sbírku totemů na světě. 

4.den - Juneau, Aljaška

Juneau je město, které není známé jenom pro to, že je hlavním městem Aljašky nebo díky zlatu, ale také pro svou překrásnou přírodu, okouzlující ledovce a dechberoucí výhledy na hory. V roce 1880 do města po strastiplné cestě doratzili Joe Juneau a Richard Harris, kteří zde našli spoustu zlata. Díky jejich objevu se z Juneau stal jeden ze tří největších dolů na světě, ze kterého se do konce 2. světové války vytěžilo na 150 milionů dolarů.

5.den - Skagway, Aljaška

V současné době je Skagway městečko s pouhou tisícovkou obyvatel, ale nebylo tomu tak vždy. Když kolem roku 1898 propukla zlatá horečka, bylo Skagway největší aljašské město se skoro 20 000 obyvateli. Hotely, salony, tančírny a herny báječně prosperovaly, dokud v roce 1900 nenastaly poklesy výnosů i obyvatel, které byly zapříčiněny objevením nových a lepších nalezišť. I přes to si Skagway dodnes zachovalo chuť celé éry zlaté horečky.

6.den - Glacier Bay National Park, Aljaška

Princess je jedna z mála lodí, která má povoleno proplouvat vodami Glacier Bay - zlatým hřebem této plavny. Tento okouzlující národní park se může pyšnit těmi nejvelkolepějšími ledovci, jako je Margerie Glacier, který obklopují lemují kusy ledu padající do moře. Není divu, že Národní park Glacier Bay a jeho epické ledové obři jsou součástí seznamu světového dědictví UNESCO zahrnující Aljašky nádherným parkem systém.

7.den - College Fjord, Aljaška

College Fjord se může pochlubit nejen největší "sbírkou" ledovců na na světě, ale i překrásnými zasněženými vrcholky hor, kam se jenom podíváte, Navíc v létě je tu možnost, že na vlastní oči spatříte až 40 tunové keporkaky, kteří v okolí hledají potravu! Colledge Fjord je zkrátka magické místo, které stojí za to vidět!

8.den - Anchorage, Aljaška 

Star Princess

Na lodi se můžete stravovat v přesně stanovenou dobu v některé z jídelních místností nebo ve specializovaných restauracích, které Vám nabídnou přátelskou atmosféru a vynikající gastronomické zážitky. K dispozici jsou Crown Grill Steak and Seafood, Sabatini's Authentic Italian fare... Pokud chcete zakousnout pouze něco malého, poslouží Vám k tomu 24-hour International Cafe, Horizon Court, Vines Wine Bar, Scoops ice cream bar, Prego Pizzeria nebo Trident Grill (burgers & hot dogs). 

Princess také nabízí Lotus Spa, kde se můžete nechat hýčkat od hlavy až k patě celý den, osobního trenéra, se kterým můžete strávit nějaký čas v tělocvičně, Grand Casino, Explorers Lounge, Skywalkers Nightclub, několik barů (Wheelhouse Bar, Promenade Lounge and Bar a Shooter's Cigar Bar) divadla (Princess Theater, Vista Show Lounge a Movies Under the Stars outdoor theater) a mnoho dalšího!

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím