První letadla na českém nebi

Letecký provoz nad českým nebem se za poslední měsíce scvrknul na minimum. Dopravní letadla byla nahrazena nákladními, která zejména přepravovala zdravotnický materiál nebo sloužila k repatriačním letům pro lidi, kteří uvízli v zahraničí. Pomyslné světlo na konci tunelu však začíná zářit mnohem víc a postupně, byť s respektem, se začínají uvolňovat restrikce jednotlivých zemí. Svítá tedy naděje, že se cestování snad brzy vrátí do starých kolejí.

Kdy usedneme do letadel?

První let, který přivítalo letiště Praha začátkem května, byl nizozemské společnosti KLM. Na trase z Amsterdamu do Prahy KLM vyslala své nejmenší letadlo Embraer E-175 pro 88 osob. Pokud budou splněny všechny podmínky, vzlétnou Croatia Airlines na lince Praha - Záhřeb již 2. června 2020. Turecký letecký dopravce Turkish Airlines plánuje obnovení svých mezinárodních letů koncem května. Austrian Airlines se nevrátí na oblohu dříve než začátkem června, svůj restart odkládají rakouské aerolinky již po několikáté. Od června 2020 plánuje obnovit své lety do Doha i společnost Qatar AirwaisVe stejném období plánuje EVA AIR zahájit  své lety z Vídně do Bangkoku a Tchaj-peje.

Emirates oslaví 10 let na českém trhu

Portugalský národní dopravce TAP má v plánu vzlétnout hned začátkem července a posléze, v polovině měsíce by měla následovat vlajková flotila Emirátů- Emirates, která navíc letos slaví desáté výročí letů do Prahy.

Tak trochu jiné létání

Vše bude samozřejmě záležet na situaci nejen v tuzemsku, ale i ve světě. Jediné, co je v tuto chvíli opravdu v kurzu, je každodenní údržba stojících letadel napříč všemi leteckými společnostmi a každodenní důkladná dezinfekce. Nedílnou součástí letu budou také roušky. Inu, půjde o trochu jiný druh cestování než jsme byli zvyklí, ale odměnou nám bude slastný pocit, jakmile se letadlo odlepí od ranveje. Přejme si tedy jediné - nechť brzy vzlétnou!!!

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím