Sicílie

Dovolená na Sicílii

Líbí se vám? Napište nám!
Jako u švédského stolu s tím nejlepším ze Středomoří se budete cítit při procházce Sicílií. 

Základní informace

Sicílie posbírala třešničky na dortu (nejen) z římské i starořecké kultury, od Féničanů, od Normanů, kteří Sicílii dobyli spolu s Maltou z rukou Arabů, ale i z období baroka. A její krása spočívá právě v rozmanitosti – a paradoxech. Hipsterský bar i rybářský domek vedle butikových hotelů, pouliční stánek s výborným lokálním jídlem vedle luxusních restaurací. Svatá trojice "moře, sopky a pohoří" tvoří scenérii, která nenudí a nepřestane překvapovat. Přírodní krásy oblasti inspirují lidové skladatele již po staletí. Co si nesmíte nechat ujít? Perleťové ostrovy rozeseté podél pobřeží v tyrkysových vodách a nádherné pláže, Syrakusy a ostrov Ortigia, města Taormina, Monreale, Cefalù, Palermo, k tomu Etna nebo přírodní park Madonie, taky Údolí chrámů či souostroví vulkanických ostrovů – Liparské ostrovy.

Vstupní formality

Sicílie je autonomní region Itálie na stejnojmenném největším ostrově ve Středozemním moři. Pro vstup na Sicílii není potřeba vízum ani žádné očkování. Postačí platný pas nebo občanský průkaz.

Kdy cestovat na Sicílii?

Ideálním obdobím pro návštěvu Sicílie jsou měsíce duben, kdy jsou dlouhé dny a kvetou květy, až začátek července. Pak rovněž září a říjen. V srpnu si vychutnáte jedině pobyt u moře, jinak pro turistiku je příliš teplo.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím