Singapur

Dovolená v Singapuru

Líbí se vám? Napište nám!
Singapur je země, která Vám nabídne vše, po čem toužíte! Rozmanitou kulturu, gastronomické i cestovatelské zážitky, nákupy, originální architekturu i relax!

Základní informace

Asijský tygr

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii, je unikátem mezi asijskými destinacemi a je druhým největším přístavem na světě. Toto světově proslulé město je položené necelých 130 km od rovníku v příznivém tropickém klimatu. Singapur leží na ostrově, který je oddělen od malajského poloostrova úzkým průlivem. Toto atraktivní město je vyhledáváno nejen obchodníky, ale i turisty z celého světa, kteří zde kromě výhodných nákupů mohou spatřit originální směs koloniálních indických, arabských, čínských a malajských architektonických stylů a zároveň nekonečných variací gastronomických požitků.

Za návštěvu v Singapuru stojí etnické čtvrti jednotlivých národnostních menšin, koloniální čtvrť s budovou parlamentu, ptačí park Jurong a ostrov Sentosa s proslulým Podmořským světem.

Kdy cestovat do Singapuru?

Podnebí je tropické a vlhké. Monzuny přinášejí velké množství srážek zhruba od listopadu do ledna. Průměrná teplota vzduchu je 26 – 31°C, teplota vody 23 – 27°C. Ideální termín pro cestování je v průběhu celého roku.

Vstupní formality

Pro vstup do země je potřeba platný cestovní pas nejméně 6 měsíců po odjezdu. Vízum není potřeba po dobu 90 dnů. Doporučuje se očkování hlavně proti žluté zimnici a hepatitidě A, popřípadě proti břišnímu tyfu a hepatitidě B.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím