Six Senses Zil Pasyon

*****

Félicité, Seychely

Líbí se vám? Napište nám!
Nejšťastnější místo na světě se jmenuje Six Senses Zil Pasyon. Třicet nádherných vil v tomto resortu, jediném na ostrově, vyrostlo a žije v perfektní symbióze s tamním prostředím. 

Informace o hotelu

Díky materiálům, barvám i liniím jsou všechny stavby z dálky téměř neviditelné, takže dokonale splývají s okolím. Symbolem této malé vesničky je i mohutný tropický strom vrcholák pravý (latinsky terminalia catappa), kterému se díky chutným plodům říká mandlovník mořský. Stromy jsou ověšeny ptačími hnízdy a působí magicky, jako z pohádky.

Umístění

Lokace je naprosto perfektní. Privátní resort na soukromém ostrově Félicité, šestém největším ostrově vnitřních žulových ostrovů Seychel. Na ostrov se dostanete za 20 minut helikoptérou z Mahé nebo krátkým letem z Mahé na Praslin a pak motorovým člunem.

Ubytování

Vily, restaurace, bary i úžasné spa centrum, příjemná knihovna a šarmantní butik jsou rozesety mezi obrovskými žulovými balvany, stíněné stromy endemických druhů. Kapacita vil je od čtyř do deseti lidí. A rozloha? Od 200m2 po 1 400m2! Počet ložnic je jedna až čtyři, všechny vily mají velká francouzská okna otevřená výhledům, taky bazény, terasy s posezením, poležením i pohoupáním, spoustu relaxačních zón a svérázný architektonický styl a la agent 007. Interiéry jsou zařízeny moderně a přesně v souladu s tím, o co tu jde především – o luxus a pohodlí.

Inspirace

Skvěle vyškolený tým 150 lidí se profesionálně a zároveň velmi přátelsky stará o provoz a služby v resortu, všechno má příjemnou kosmopolitní atmosférou. Ke každé vile je přidělený jeden konzultant, který vám pomůže sestavit dovolenkový itinerář na míru. Šéfkuchař Richard Lee a jeho umění vytváří pravou a nefalšovanou závislost na jídle. Barevné, kreativní interpretace kreolských kulinářských tradic přenesených do 21. století s nekompromisním udržitelným přístupem k surovinám i přípravě jsou jedním z vrcholných čísel resortu Six Senses Zil Pasyon. Ať už se posadíte v restauraci Ocean Kitchen, Island Café s nabídkou konceptu Surf'n'turf, tedy kombinace masa a mořských plodů, nebo v baru Lakanbiz, čeká vás parádní zážitek. Resort je rozlehlý, zabírá celkem třetinu ostrova, čili šest kilometrů čtverečních propletených nenápadnými dlážděnými cestičkami. O transport mezi vaší vilou a hlavní hotelovou budovou Grand Kaz, fitness centrem a centrem vodních sportů se starají praktická vozítka na elektrický pohon. Zbytek ostrova je ponechán divočině a můžete jej prozkoumat za asistence zkušeného průvodce, který je navíc pověřený péčí o původní ostrovní flóru a faunu. V plánech do budoucnosti je i návrat původních želv obrovských na tento ostrov, předvoj jim zatím dělají na pláži Grand Anse hnízdící karety pravé. Hlavním programem je potápění, ale na výběr jsou i další aktivity jako paddle boarding, jóga, filmové večery na terase a samozřejmé výlety a exkurze na další ostrovy. K těm nejbližším patří Praslin s národním parkem Vallée de Mai. Dále La Digue se svými nádhernými plážemi, Cocos a kolem něj lákavé šnorchlování a ostrov Curieuse s rezervací želv obrovských. K exotickým rekvizitám resortu patří bambusové houpací sítě, křesla a promyšlená síťová lehátka pro opalování nad vodou. Spa centrum vypadá jako z jiné planety a bazény díky přírodnímu kamennému dnu soutěží s oceánem o to, kdo bude mít krásnější modrou.

Umístění hotelu

Lokace je naprosto perfektní. Privátní resort na soukromém ostrově Félicité, šestém největším ostrově vnitřních žulových ostrovů Seychel. Na ostrov se dostanete za 20 minut helikoptérou z Mahé nebo krátkým letem z Mahé na Praslin a pak motorovým člunem.

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím