Slavnosti Svatého Jana

Portugalsko

Líbí se vám? Napište nám!
Porto je druhé největší město Portugalska a je proslulé svým pokladem – portským vínem, které je vyváženo do celého světa. Centrum města Porto bylo zapsáno do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Informace o zážitku

1. den: 21. 6. - Porto

Přílet do Porta, setkání s delegátem, transfer do hotelu, ubytování.

2. den: 22. 6. - Porto

Po snídani prohlídka druhého největšího města Portugalska. Návštěva katedrály, nádraží Sao Bento, náměstí Svobody či knihkupectví Lello. Plavba lodí mezi šesti mosty, návštěva portského sklepa s ochutnávkou vín, procházka po historickém centru. Ubytování.

3. den: 23. 6. - Porto

Užijte si nejdelší den a nejdelší noc v Portu. 23. červen je nocí, kdy se vám nepovede zamhouřit oči. Hlasité zvuky klaksonů a umělých kladiv se nesou ulicemi. Slaví se slavnosti patrona Svatého Jana. Přidejte se i vy a nebojte se kladiva použít! Užijte si místní tradice, na které nikdy nezapomenete a při kterých si možná budete vonět k česneku. Každoročně vyjdou nejen obyvatelé Porta, ale i všichni domácí a zahraniční návštěvníci do ulic, kde se veselí až do rána. Koná se ohňostroj z mostu D. Luis, obě města, Porto i Gaia, předvedou tu nejkrásnější světelnou show. Uvidíte působivý alegorický průvod ulicemi města, který doprovází tancující obyvatelé oblečeni do typických kostýmů.

4. den: 24. 6. - Porto

Oddech po nekonečné noci. Snídaně, transfer na letiště, odlet.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím