Svatá Lucie

Dovolená na Svaté Lucii

Líbí se vám? Napište nám!
Nedotčená příroda, mnohakilometrové písečné pláže na západním pobřeží, podmořský svět tropického moře, vynikající podmínky pro plachtaře a pěší turisty, jakož i kulinární požitky francouzsko - kreolské kuchyně činí z ostrova Svatá Lucie vyhledávaný cíl. 

Základní informace

Ideální místo pro aktivní i pasivní odpočinek

Svatá Lucie je ostrovní stát v Karibském moři v souostroví Malé Antily (patří mezi Návětrné ostrovy) mezi Martinikem a Svatým Vincencem. Ostrov je vulkanického původu. Výraznou přírodní dominantou ostrova je oblast Pitons, která byla v roce 2004 zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO. Vrcholy Pitons stoupají vysoko nad moře, nádherné deštné pralesy, kde se výborně daří divokým orchidejím, obřím kapradinám a ptákům.

Sv. Lucie byla osídlena dávno před koloniálními časy a kulturní poklady jsou kombinací své bohaté minulosti a tradice. Ostrovní strmé pobřeží a velkolepé útesy nabízejí bezkonkurenční šnorchlování a potápění. Nepřehlédněte sopku Soufriere. Výborné zázemí také pro golf, tenis a plachtění.

Kdy cestovat na Svatou Lucii?

Sv. Lucie nabízí příjemné počasí téměř po celý rok. Prosinec až květen je nejsušší a nejteplejší, denní teploty 23 – 32°C, noční 15 – 27°C, během nejteplejší doby červen – srpen se denní teploty pohybují 32 – 37°C. Období dešťů je od června do listopadu, ale nečekejte konstantní liják, místo toho jen krátké ojedinělé osvěžující srážky. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Občané ČR potřebují ke vstupu na Svatou Lucii cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po ukončení cesty, voucher na ubytování a zpáteční letenku. Délka pobytu bez víza však nesmí přesáhnout 90 dní. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím