Svatý Martin

Dovolená Svatý Martin

Líbí se vám? Napište nám!
Svatý Martin je přátelský ostrov, který vítá rodiny s dětmi, páry před svatbou, na svatbě i na líbánkách, i svatebčany, sportovce, milovníky nočního života i ty, kteří si pod ideální dovolenou představují leňošení na pláži pod zelnými palmami a s dobrou knížkou.

Základní informace

Základní informace

Svatý Martin je ostrov souostroví Malých Antil ve východní části Karibského moře. Leží asi 250 km východně od Portorika a patří do severní části Závětrných ostrovů. Území ostrova je rozděleno mezi Francii a Nizozemské království. Rozloha ostrova je pouhých 88km² a patří mezi oblíbené destinace jak milovníků plážových a vodních rájů, tak těch, které zajímá místní kultura, příroda a lidé. Obyvatelstvo ostrova tvoří víc než 120 různých národností. Oficiální měnou je Euro na francouzské straně ostrova a Florin na nizozemské.

Kdy cestovat na Svatý Martin?

Ostrov Svatý Martin, proslulý 364 slunčeními dny v roce, má dvě hlavní turistické sezony. Vrchol návštěvnosti je v měsících prosinec až duben, menší návštěvnost je pak od května do listopadu. Měsíce s nejvyššími teplotami a s největší vlhkostí jsou červenec a srpen.

Vstupní formality

Pro občany EU je povinnost mít platný pas. V případě příletu na mezinárodní letiště Princezny Juliany, musí všichni pasažéři vyplnit imigrační formulář, který se rozdává ještě na palubě letadla. Je proto nutné znát přesný název hotelu, kde budete ubytovaní.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím