Tanzánie

Dovolená v Tanzanii

Líbí se vám? Napište nám!
Divoká příroda, nádherné pláže, přátelští lidé, fascinující pradávné kultury. Národní pak Serengeti, vyhaslý vulkán Ngorongoro, horský masiv Kilimandžáro... To všechno je Tanzanie, země, která voní sluncem, dobrodružstvím a dálkami.

Informace o Tanzanii

Tanzanie je stát na východním pobřeží střední Afriky, její povrch tvoří převážně savany a díky své rozloze na ní vládnou čtyři různé druhy počasí. Tanzanie patří k nejdéle osídleným zemím světa, nachází se zde proslulé paleoantropologické a archeologické lokality. Tanzanie je rájem safari a tím pádem všech pozorovatelů divoké přírody. Hned z první řady uvidíte pakoně, zebry nebo antilopy prohánějící se pláněmi, hrochy válející se v bahnitých vodách, migrující slony, šimpanze v korunách stromů, krokodýly nořící se pod hladinu řeky, žirafy soutěžící s baobaby, kdo je výš, nebo stáda odpočívajících lvů. Pobřeží Indického oceánu je v Tanzanii magické, poseté klidnými ostrovy a ospalými vesničkami. Pláže jsou dlouhé, písčité. Věčný sníh hory Kilimanžáro, tropické pralesy, pláně Serengeti, vulkanická krajina, divoké savany, krásné pláže na pobřeží a ostrovech, přes 100 etnických skupin obyvatelstva a množství divoké zvěře. Tanzanie má opravdu co nabídnout!

Kdy tam jet

Stabilní průměrná roční teplota dosahuje kolem 30 stupňů Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou listopad až únor. Období dešťů je od března do května a od října do prosince.

Cestovní formality

Při příletu do Tanzanie se platí vízum na místě za 50 dolarů. Je jednovstupové, s platností tři měsíce. Při vyřizování žádosti o vízum budete požádáni o předložení žlutého mezinárodního očkovacího průkazu. Žádné očkování není povinné, jen v případě, že cestujete ze země s výskytem žluté zimnice, bude po Vás požadováno potvrzení o očkování na tuto nemoc.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím