Díky své jedinečné kultuře, dechberoucí scenérii, rozmanité kuchyni, vzrušujícímu městskému životu, vřelému pohostinství a přátelským lidem je Tchaj-wan ideální destinací pro mnoho typů cestovatelů.

Informace o Tchai-wanu

Tchaj-wan nebo Taiwan (plným názvem Čínská republika) je ostrovní stát rozkládající se na stejnojmenném ostrově Tchaj-wan a dalších ostrovech u jihovýchodního pobřeží Číny, severně od Filipín a jihozápadně od Japonska. Tchaj-wan je tropický ostrov tvarovaný sopkami, s vysokými vrchy, dramatickými údolími, hustými džunglemi a rozsáhlými plážemi. Portugalští mořeplavci jej v 16. století pojmenovali Ilha Formosa, Krásný ostrov.

Mezi hlavní přírodní atrakce země patří soutěska Taroko – kaňon uprostřed džungle. Pak také největší jezero ostrova Sun Moon Lake, rekreační oblast Alishan National Forest, mrakodrap Taipei 101, National Palace Museum a města Taipei, Taichung a Kaoshung. Tchajwanské pláže jsou stejně rozmanité jako četné. Najdete zde ohromující pláže s bílým, zlatým nebo černým pískem, nemluvě o neuvěřitelně nádherných oblázkových plážích. 

Tchaj-wan, velký asi jako polovina Česka, je protkaný 1100 kilometry železničních tratí i 350 km dlouhým vysokorychlostním železničním systémem. Téměř celý ostrov lze navíc procestovat autem. Aktuálně je obnovená přímá linka s Air China, která létá dvakrát týdně z Prahy do Taipei. Délka letu nepřesáhne třináct hodin. Tchajwanci milují jídlo a vy budete milovat jídlo na Tchaj-wanu. Lákadlem jsou noční trhy, restaurace, bufety, bistra i stánky se vším, co si k jídlu umíte představit. Základem jsou samozřejmě nudle na tisíc způsobů, mořské plody, zelenina, husté polévky a taštičky s nejrůznějšími náplněmi.

Kdy jet do Tchai-wanu

Podnebí na Tchai-wanu je tropické. Od června do září je zde počasí velmi horké, s teplotami přesahujícími 30 stupňů. Nejlepší čas na návštěvu je ve dvou turnusech: od února do dubna a od října do prosince. Ovšem po Tchai-wanu se dá cestovat celoročně, každé období má svá specifika. Rozhodujte se hlavně podle programu, který se na místě chystáte absolvovat.

Vstupní formality

Od 11. ledna 2011 nepotřebují čeští občané vízum ke vstupu a pobytu na Tchaj-wanu, pokud délka pobytu nepřesáhne 90 dní. Při pasové hraniční kontrole je nutné předložit zpáteční letenku s potvrzeným termínem odletu.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím