Království Tonga patří k souostrovím, které Vám nabídnou křišťálově čistou vodu, nekončící písečné pláže, krásnou přírodu i zasloužený relax. 

Základní informace

Vítejte v Království Tonga!

Království Tonga je ostrovní stát v jihozápadní části Tichého oceánu. Tonžský král založil v r. 1875 konstituční monarchii a jeho vládní systém přežívá dodnes prakticky beze změny. Mírné tropické podnebí umožňuje růst lesů s mnoha zvláštními druhy stromů (např. morušovník papírový). Na ostrovech žije množství ptactva a vyskytují se tam největší netopýři na světě, tzv. létající lišky. Nabízíme pobytové programy ve všech čtyřech skupinách ostrovů doplněné o nabídku výletů. Hlavními ostrovními skupinami jsou od severu k jihu Vava´u, Ha´apai a Tongatapu. Skupinu Vava´u tvoří hornaté ostrovy sopečného původu se čtyřmi velmi aktivními sopkami. Všechny ostatní ostrovy jsou ploché korálovité útvary. Tonga je ideálním místem k pozorování velryb.

Kdy cestovat do Tongy?

Průměrné teploty v červnu a červenci 16 - 21º C, zbytek roku okolo 27º C.Nejlepším obdobím pro návštěvu země je květen - říjen. V období od listopadu do dubna je možný výskyt cyklónů a je zde vysoká teplota a vlhkost.

Vstupní formality

Pro vstup je potřeba platný pas ještě 6 měsíců. Vízum je vydáno po příletu na Tongu (za poplatek) na maximálně 1 měsíc.

Rádi Vám navrhneme pobyt na tomto překrásném ostrově i v kombinaci s ostatními ostrovy v Tichém oceánu.   

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím