TOP EXKLUSIV

Island

Líbí se vám? Napište nám!
Brána do nitra země, bájní Vikingové i noční Reykjavík... Výstup na majestátný vstup do nitra Země, sopku Snæfellsjökull pokrytou ledovcem, stejně jako výstup na vrchol aktivní sopky Hekla, brány do pekel, v rámci jedné akce! Jízda na sněžných skútrech po druhém největším ledovci Islandu Langjökull, vodopády, termální lázně pod širým nebem, prvotřídní hotely.

Informace o zážitku

1.den

Odlet z letiště Václava Havla v Praze, přílet do Keflavíku. Zde uvítání, transfer do **** hotelu v centru Reykjavíku. Společná večeře „welcome dinner", po večeři možnost užít si noční atmosféry hlavního města Islandu. Bezpočet klubů a barů, často s živou hudbou, Vám jistě rozšíří obzory, nocleh v hotelu. 

2.den

Snídaně v hotelu. Ve spolupráci s místní agenturou vyjedete terénním autem do sedla pod 1450 m n. m. vysokou sopku Snæfellsjökull. S potřebným vybavením se vydáte pod vedením místního průvodce na půldenní trek přes lávová pole a po třpytivém ledovci až na samý vrchol vyhaslé sopky. Snæfellsjökull se nachází na konci dlouhého poloostrova Snæfellsnes a je viditelný ze všech světových stran ze vzdálenosti téměř 200 km. Z vrcholu je za pěkného počasí vidět hluboko do vnitrozemí Islandu a lze spatřit dokonce obrysy Grónska! Cestou zpět se zastavíte na řadě zajímavých míst - pobřežní útesy, jeskyně, pohádkové farmy i místní kostelíky. Po večeři máte opět příležitost si vychutnat atmosféru nezapomenutelného nočního města.

3.den

Dopoledne stanete v příkopové propadlině Þingvellir – na stejném místě jako před tisíci lety mocní náčelníci na každoročním sněmu Alþingu, kde rozhodovali o budoucnosti Islandu. Bez víza budete libovolně překračovat hranici euroasijské a severoamerické litosférické desky. Stanete se svědky jejich rozestupování a tvorby nové oceánské kůry. Kolem poledne přejedete k mohutnému vodopádu Gullfoss, který ve své vodní tříšti září všemi duhovými barvami. Možnost občerstvení v místě. Po poledni se přesunete na úpatí druhého největšího ledovce Islandu Langjökull. Zde si užijete hodinu adrenalinové jízdy na silných a rychlých sněžných skútrech přímo po ledovci! Fantastické výhledy na nejvyšší horu západního Islandu Eiríksjökull, pestrobarevné ryolitové pohoří Kerlingarfjöll, ledovec Hofsjökull, sopku Hekla a velkou část pustého vnitrozemí Islandu. Po návratu přejedete k nejznámějšímu gejzírovému poli na Islandu. Zde budete moci se zázemím turistických obchodů a občerstvení uvolnit napětí. Procházka mezi fumarolami a gejzíry, vč. Strokkuru, vybuchujícím do výše až 20m. Přesun do prvotřídního hotelu Rangá **** na jihu Islandu k ubytování a večeři. 

4.den

Po snídani se vydáte s Valdemarem Valdemarssonem směrem do islandského vnitrozemí, kde se společně s místním průvodcem vydáte na zcela mimořádný několikahodinový trek. Stanete na vrcholu druhé nejaktivnější činné sopky na Islandu! Poslední velká erupce se odehrála v roce 2000. Hekla se svými téměř 1 500 m n. m. je branou do pekel islandského podzemí. Každoročně má na svědomí několik drobných zemětřesení a v minulosti pohřbila pod svými lávovými výlevy desítky farem v jejím předpolí. Magická hora pokrytá sněhovou čepicí nabízí fantastické panoramatické výhledy na celý jižní Island se všemi největšími ledovci. Po úspěšném zdolání vrcholu návrat do hotelu, zde zasloužený odpočinek a večeře.

5.den

Dnes se budete kochat krásami jižního pobřeží Islandu. Fotogenický vodopád Seljalandsfoss a mohutný 60 m vysoký Skógafoss, který je východiskem jednoho z deseti nejkrásnějších několikadenních treků na celém světě do duhových hor. VolcanoShow na plátně dokumentující výbuch sopky Eyjafjalla jökull v sedle Fimmvörðuháls v roce 2010, nejznámější open air muzeum dobové architektury a předmětů denní potřeby ve Skógaru a mnohem více. Odpoledne pojedete na jižní pobřeží poloostrova Reykajnes. Procházka dalším geotermálním polem Krýsuvík, cesta přes holocénní lávové výlevy kolem útesů a majáků na ubytování do města Keflavík. Před závěrečnou večeří si ještě vychutnáte atmosféru slavných termálních lázní Modrá laguna uprostřed lávových polí. Zde se dokonale uvolníte a nasajete atmosféru léčivého klidu. Nocleh v hotelu **** v Keflalíku.

6.den

V brzkých  ranních hodinách odjezd na letiště a odlet do Prahy (07:30) s přestupem v Helsinkách. Přílet do Prahy v 18:45 místního času. 

Doplňující informace

Program lze realizovat v období od června do září.

Vedle (či místo) výše popsaných aktivit lze do programu zařadit i aktivity jiné. Velmi populární je především rafting, potápění (či šnorchlování), výstup na ledovce (Glacier hiking), jízda na čtyřkolkách, jízda na koni, jízda na horském kole ale i sportovní kajaking, kaňoning, na své si přijdou i milovníci jeskyní, trekeři či milovníci mořské fauny (speciálně velryb). Jedinečným zážitkem je bezesporu polární záře. 

Island rádi připravíme pro jednotlivce, malé i větší skupinky (v rámci incentivních cest).

Na místě využíváme zkušeného partnera Arctic Adventures i našeho českého průvodce Valdemara Valdemarssona, který je v případě potřeby plně připraven zaujmout kromě role skvělého řečníka i roli řidiče. 

Pevně věříme, že uspokojíme Vaše představy o programu i ceně. Na přání připravíme prodloužení o GRÓNSKO či tuto destinaci jako samostatný zájezd.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím