Trinidad a Tobago

Dovolená na Trinidad a Tobago

Líbí se vám? Napište nám!
Dlouhé písečné pláže, krásné zátoky a skalní útesy, nedotčená příroda a přátelští obyvatelé... To je Trinidad a Tobago!

Základní informace

Ostrovy nabízející moře zábavy

Ostrovní stát v Karibském moři u pobřeží Venezuely. Značnou část Trinidadu pokrývá hustý tropický deštný les. Jižní Tobago lemuje korálová nížina s velkolepými útesy při pobřeží. Ostrovy mají rozmanité ptactvo reprezentované zejména plameňáky a šarlatovýmí ibisy. Etnická směsice vytvořila barvitou domácí kulturu s tradičním karnevalem (nejbujnější a nejnákladnější karneval se slaví každoročně v únoru právě na Trinidadu), kalypsem a hudbou. Na ostrovech žije početná hinduistická menšina.

Turisticky je vyhledávanější ostrov Tobago nabízející návštěvníkům dlouhé písečné pláže, krásné zátoky a skalní útesy. Turistické prospekty propagují Tobago jako Robinsonův ostrov - údajně inspiroval anglického spisovatele Daniela Defoea k napsání slavného románu o Robinsonu Crusoe.

Kdy cestovat na Trinidad a Tobago?

Podnebí je tropické s průměrnou roční teplotou vzduchu 29 - 32º C a teplotou vody 27ºC. Suchá sezóna trvá od prosince do května a deštivá od června do listopadu. Ačkoliv nejvíce srážek spadne během druhé poloviny roku, krátké a vydatné deště jsou běžné i během suchého období. Díky tomu je ostrov stále zelený s bujnou vegetací. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Pro občany ČR s platným cestovním se pasem se vízum nevyžaduje pro pobyt nepřesahující dobu trvání 90 dní. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím