Venezuela

Dovolená ve Venezuele

Líbí se vám? Napište nám!
Navštivte s námi Venezuelu! Zasněžené vrcholky And, amazonské pralesy, řeka Orinoko, nejvyšší vodopád světa Salto Angel, stolová hora Roraima, bílé pláže Karibiku a ještě mnohem víc! 

Základní informace

Země impozantních přírodních krás

Venezuela se rozkládá při severním pobřeží Jižní Ameriky. Skládá se z pevninské části a mnoha malých ostrovů v Karibském moři. Nachází se zde nejvyšší vodopád na světě Santo Ángel (970 m). Poznávací zájezdy do vnitrozemí Venezuely je vhodné kombinovat s pobytem na ostrově Isla Margarita v Karibiku s příjemným klimatem po celý rok a širokou nabídkou hotelů všech cenových kategorií. Doporučujeme pronájem vozu neboť ostrov nabízí zajímavé historické památky, které by neměly uniknout Vašemu zájmu.

Kdy cestovat do Venezuely?

Podnebí je tropické. Průměrné teploty se pohybují v rozmezí 20 – 30 °C. Období sucha trvá obvykle od začátku prosince do dubna, období dešťů od dubna do konce listopadu. Nejvhodnější období na cestování je leden až duben.

Vstupní formality

Pro vstup do země je potřeba pas platný minimálně ještě 6 měsíců po návratu, zpáteční letenka a turistická karta, kterou dostanete v letadle nebo po příletu. Pro turistický pobyt v maximální délce 90 dnů není potřeba vízum. 

Doporučuje se očkování proti žloutence A a B, břišnímu tyfu, žluté zimnici a tetanu. Proti případným komárům doporučujeme účinný repelent, večer oblékat ponožky, dlouhé kalhoty a košili s dlouhým rukávem. Nikde nepít vodu z kohoutku.

Bezpečnost

Nedoporučuje se nosit viditelně šperky, dražší typy hodinek atd. V bezpečí nejsou ani cenné věci ponechané v hotelovém pokoji. Pokud turista tráví pobyt na jednom místě, doporučujeme využít bezpečnostních hotelových schránek.

Na míru pro Vás rádi připravíme jakýkoliv cestovatelský zážitek. Velmi populární a ekonomicky výhodné jsou místními partnery organizované zájezdy tzv. SIC ("seat in coach"), což jsou skupinové, pevně dané zájezdy, doprovázené místním průvodcem.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím